reklama 

Hola, hola, první liga volá! Kuželkáři Trutnova slaví postup

9.4.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 838

Splnil se velký sen trutnovských kuželkářů, nejvyšší česká soutěž se opět po mnoha letech bude hrát v Trutnově. Hráči Lokomotivy o víkendu postoupili do první ligy! A to přitom ani nezasáhli do hry. Jejich největší konkurent v boji o postup z Karlových Varů totiž nezvládl předehrávku závěrečného kola proti Červenému Kostelci, prohrál 3:5, což znamená, že Trutnov už v tabulce nemůže být z prvního místa sesazen.

Hola, hola, první liga volá! Kuželkáři Trutnova slaví postup

Kuželkářům Loko přitom stačil k postupu do nejvyšší české soutěže pouhý jeden rok účinkování ve druhé lize. Ve skupině A jim prakticky celou sezonu patřila pozice lídra, z dosavadních 21 zápasů nasbírali 17 vítězství. Poslední utkání sezony čeká Trutnov tuto v sobotu na domácí kuželně v Olympu, kde od 10 hodin přivítají sestupem ohroženou Lomnici.

Pro doplnění k hierarchii soutěží. Nad první ligou existuje ještě Interliga, kterou hraje šest českých a šest slovenských týmů.

Ke kladům uplynulého víkendu však nepatří jen druholigový triumf A-týmu, ale také divizní definitiva béčka i pro příští sezonu. I když jeho vystoupení ve Vysokém Mýtě určitě nelze pochválit. Zatímco týden předtím béčko rozmetalo Rokytnici B 16:0, tentokrát utrpělo stejně drtivou porážku ve Vysokém Mýtě, kde se ale s body už dopředu ani moc nepočítal. Předpokládalo se tak, že rozhodne poslední kolo, kdy hostí Třebechovice (ve čtvrtek od 18.30 hodin), ale další sestupem ohrožené týmy se navzájem obraly o body, takže na konci tabulky už jasno a Trutnov zůstane na dvanáctém nesestupovém místě.

Už minulý víkend skončil i Východočeský přebor. Oba celky z Trutnova uzavřely sezonu porážkou 6:10. Poříčí podlehlo hořickému céčku a obsadilo šesté místo. Céčko Lokomotivy nestačilo na céčko Vrchlabí a skončilo osmé.

Brigáda na kuželně v Olympu

Členové oddílu využili toho, že o víkendu se na trutnovské kuželně nehrála žádná mistrovská utkání a v rámci příprav na Mistrovství ČR juniorek zakryli polystyrenovými deskami skla v oknech. Důvodem je částečná tepelná izolace, která sníží teplotu hlavně v letních měsících o tři až čtyři stupně - ta se totiž blížila až k třicítce a klimatizace nestačila. Prostředí na sportovišti tak bude o dost příjemnější.


(pho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Zdeněk Babka

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama