reklama 

Powerlifteři Spartaku vytvořili na mistrovství 22 českých rekordů

1.4.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 648

Startovní listina hlásila 156 závodníků z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska a Ukrajiny. Do Trutnova se předposlední březnový víkend sjela nejen tuzemská lifterská špička, aby v sálu městského úřadu poměřila své silácké schopnosti na mezinárodním mistrovství ČR v silovém trojboji a dřepu. Soutěž byla organizována místním klubem Spartak Powerlifting Trutnov pod hlavičkou Federace českého silového trojboje (FČST).

Powerlifteři Spartaku vytvořili na mistrovství 22 českých rekordů

Během tří dnů došlo ke 192 startům závodníků a byly k vidění elitní sportovní výkony, o čemž svědčí fakt, že magická hranice 300 kg pro dřep byla pokořena šestnáctkrát a pro mrtvý tah patnáctkrát.

V kvalitně obsazené soutěži se rozhodně neztratili ani domácí závodníci. Do šampionátu jich nastoupilo patnáct k 21 startům. V konečném hodnocení  se domácí tým umístil na prvním místě ze 45 zúčastněných klubů. Trutnováci vytvořili 22 nových národních rekordů (Hurdálková Simona, Ponocný Dominik, Daněček Ladislav, Tůma Kamil, Tesařík František, Vokál Adam, Hurdálek Pavel). Celkově siláci Spartaku získali 18 zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. 

V absolutních pořadích jednotlivých kategorii bez rozdílu vah získali domácí powerlifteři 5 prvních míst (Hurdálková Simona 2x, Hurdálek Pavel, Kasper Jan, Tůma Kamil), 5 druhých míst (Vokál Adam, Ponocný Dominik, Tesařík František, Kostura Adam, Kasper Jan) a jedno třetí místo (Tůma Kamil).

Potvrzením úspěšného vystoupení oddílu Spartak Powerlifting Trutnov byla také dvě první místa v absolutním pořadí všech vítězů bez rozdílu vah a věku. O to se postarali Kamil Tůma a Pavel Hurdálek. Dvě druhá místa zařídili Jan Kasper a Adam Vokál a třetí příčku opět dvakrát opanoval Kamil Tůma.

V úvahu k výsledkům je nutno přibrat fakt, že závodníci Trutnova nastupovali do soutěže jako pořadatelé a řadu sil a energie vydali při přípravě závodu, jeho organizaci a stěhování vybavení o několika tunách. Dále pak Pavel Hurdálek, Martin Hurdálek, Libor Hurdálek, a Pavel Drtina zastávali na soutěži funkci akreditovaných rozhodčích. Posledně tři jmenování, dlouhodobé opory domácího týmu, pak z tohoto důvodu do soutěže ani nezasáhli.

Velice potěšujícím zjištěním je, že se v týmu uchytila i nastupující mladá krev, což jsou nováčci ve věku do 16 let, konkrétně Simona Hurdálková, Matěj Sturm a Richard Ferkl.

Po organizační stránce bylo mistrovství hodnoceno velice kladně jak z řad závodníků, tak jejich doprovodu. Řada fandů se zájmem sledovala výsledky a především videopřenos soutěže v přímém přenosu na internetových sítích.

Úspěšný šampionát v Trutnově byl pro domácí klub vstupním závodem do nové sezony. Nyní mají powerlifteři krátkou pauzu a již 7. dubna se představí na MČR v benchpressu ve Vsetíně. V půlce května začíná v Maďarsku mistrovství Evropy GPC, kam se rovněž chystá řada závodníků ze Spartaku.

(lhu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Spartak Powerlifting Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama