reklama 

Rytíři Trutnov nejlepším českým týmem v Pardubicích

22.4.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 262

Ti nejlepší pálkaři a pálkařky evropského slowpitche si dali dostaveníčko na pardubické Sláva Hosaně 2019. Jeden z nejlépe obsazených mezinárodních turnajů v Evropě přilákal účast týmů z Čech, Anglie, Spojených států, Německa, Belgie a Slovenska. Belgie, Slovensko a Česká republika do turnaje dokonce poslaly své reprezentační výběry.

Rytíři Trutnov nejlepším českým týmem v Pardubicích

Turnaj provázelo aprílové počasí se vším, co k tomu patří - slunce a teplo, zima, déšť a dokonce i sníh, ale program se nijak neměnil a turnaj proběhl přesně podle rozpisu.

Jedním z týmů startujících pod českou vlajkou byli i Rytíři Trutnov.

Nahoru a dolů

Výkony Rytířů se dají opravdu popsat dvěma slovy nahoru a dolů. Tým z Trutnova neměl žádný průměrný zápas. Buď si se soupeři uměl v klidu poradit, nebo soupeřům vlastními chybami daroval jasné vítězství.

Klíčovým se ukázal duel s německými Double D. Jednalo se o tým složený z německých hráčů doplněných americkými posilami pracujícími v Německu, který hraje na špičce evropského slowpitche již dlouhou řadu let.

Vítězství nad tímto týmem posunulo Rytíře do skupiny, kde mohli bojovat o příčky nejvyšší a zároveň jim to zaručovalo nejhůře šestou pozici v konečném pořadí. Nakonec z toho bylo dělené páté místo (společné právě s Double D), když už v nedělních zápasech nedokázali Rytíři vzorovat extrémně silným týmům KK’s (2. místo) a UCE Travelers (3. místo).

Pátá příčka je však velmi cenná s pohledu českého slowpitche. Za zády Rytířů totiž skončili Waynes Pardubice (Mistr ČR a vítěz ČSL), pražský tým El Medio Monstro (složený převážně z hráčů Kotlářky Praha) a dokonce i českou reprezentací, která na turnaji obsadila deváté místo.

Rytíři se v letošním roce opět budou účastnit série turnajů České slowpitchové ligy, kde narazí na plno hráčů z týmů, které se účastnili tohoto turnaje, neboť účastníky ČSL jsou i týmy ze Slovenska a Německa. Jeden z turnajů se bude konat na začátku srpna v Trutnově, kam můžete přijít Rytíře povzbudit. (Anebo i posílit tento tým, každý hráč či hráčka s chutí se zapojit jsou vítáni).

Výsledky Rytířů:
Fuzzy Ducks - Rytíři Trutnov 3:5
Rytíři Trutnov - Hangarounds 20:7
Rytíři Trutnov - Belgium 1:21
Double D - Rytíři Trutnov 3:7
Rytíři Trutnov - KK's 7:20
Rytíři Trutnov - UCE Travellers 1:15

Konečné pořadí v turnaji Sláva Hosana 2019

1. Misfits
2. KK's
3. UCE Travellers
4. Belgium
5. Double D
5. Rytíři Trutnov
7. Waynes Pardubice
8. El Medio Monstro
9. Czech republic
10. Fuzzy Ducks
11. Slovakia
12. AlcoMoles
13. Perfect Strangers
14. London Fireballs
15. Bracknell Scorchers
16. Hangarounds 

(rkl, bog)
redakce@trutovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama