reklama 

Rytíři Trutnov přivezli z Orlího hnízda dvě vítězství

24.4.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 177

Baseballová sezona kategorie U11 je zahájena. V sobotu se vydali Rytíři z Trutnova s hráči této věkové kategorie do Orlího hnízda v Chocni na první double utkání letošního roku.

Rytíři Trutnov přivezli z Orlího hnízda dvě vítězství

První zápas se pro rytířskou skupinu nevyvíjel vůbec příznivě. Soupeř z Chocně si chtěl na domácí půdě udržet body a v první směně ukázal kvalitní zimní přípravu. Rytířům povolil pouze a jen jeden doběh. Choceňský útok byl silný, ale Rytíři se nedali rozhodit a dovolili soupeři také jen jeden bod. Začátek velmi vyrovnaný. V dalších směnách už nenechali hostující mladíci nic náhodě. Odpaly do zadního pole, obrana a kvalitní nadhoz (Ondřej Kvíčala) v tomto zápase vynesly Rytířům výhru 11:3.

Druhý zápas začal trochu volněji. Sice Trutnov nasázel v prvním inningu pět bodů, ale soupeř dokázal odpovědět stejně. Pak Rytíři, jakoby opařeni sluncem, další směnu vypustili a nedařilo se ani na pálce, ani v obraně. Velmi „ostrá“ porada týmu přinesla rytířskou živou vodu do zápasu. Nadhazovači (Radovan Jirkovský a Tomáš Kyncl) předváděli skvělý výkon. Sice soupeř dokázal míč dostat do hry, ale obrana si poradila na výbornou. Zápas se začal otáčet a trutnovští baseballisté pomalu přidávali bod za bodem. Konečný stav 12:7 pro Rytíře.

„Chci pochválit všechny hráče za skvělý výkon, především však nadhazovače - Ondru Kvíčalu, Ráďu Jirkovského a Tomíka Kyncla. Nesmí se zapomenout i na velmi slušný výkon catchera Hynka Halenára, nicméně všichni hráči se dnes podíleli na výhře v obou zápasech. Jsme jeden tým, jsme Rytíři Trutnov,“ řekl hlavní trenér Vladimír Minařík, kterému asistují Roman Klempíř a Petra Jarošová.

Soupiska hráčů: Ondřej Kvíčala, Radovan Jirkovský, Denis Kubo, Vojtěch Minařík, Marek Maděra, Josef Taláb, Tomáš Kyncl, Hynek Halenár, Štěpán Vondráček, Šimon Krátký, Daniel Gregor.

(vmi, rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.rytíři–trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama