reklama 

Trutnovský stadion se na víkend promění v psí parkur

11.4.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1121

O víkendu se na městském stadionu v Trutnově uskuteční kvalifikační závody na mistrovství republiky v agility, které se bude konat v září v Liberci. „Bude to pořádný masakr, přihlášeno máme 350 týmů,“ hlásí pořadatelka Lucie Petirová. Jen pro srovnání, loni v září na šampionátu mládeže se na stadionu pohybovalo 165 týmů.

Trutnovský stadion se na víkend promění v psí parkur

K účasti na mistrovství republiky v minulosti stačilo splnit jen nějaká kvalifikační kritéria, ale protože úroveň agility roste, tak je už potřeba závodníky nějak regulovat, aby se nemohl šampionátu zúčastnit kdokoliv. A proto jsou v dubnu a červnu vypsány dva kvalifikační závody - dva závody ve stejný termín a na dvou místech zároveň. Závodníci z Moravy mají kvalifikační závody na Moravě, naopak obyvatelé Čech mají závody v Trutnově.

„Bohužel se ale nenašel pořadatel na Moravě, který by se ujal těchto dubnových kvalifikačních závodů, proto budou pouze jedny u nás,“ vysvětluje Lucie Petirová, proč je přihlášeno tolik týmů. Je možné, že kvůli tomu i někdo tento závod vzdá a raději se zúčastní až druhého kola, které bude v červnu v Mladé Boleslavi a Jakubčovicích na Moravě.

A jak se tým kvalifikuje?

Jednoduše řečeno, tým se musí po celý víkend snažit, aby svými výkony posbíral co nejvíce bodů. Body získává ten, kdo zaběhne čistý běh nebo maximálně s jednou chybou či odmítnutím. Nakonec se sečtou všechny body získané za víkend a dle různých výpočtů a koeficientů se určí, kolik lidí postoupí. Komu se nepodaří kvalifikovat, jeho body se vynulují a může se pokusit o nominaci ve druhém kole kvalifikačních závodů.

Sobotní program začíná od 8.30 hodin, v neděli ještě o půl hodiny dříve. Závodit se bude do odpoledních hodin.

(lpe, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama