Zlato pro Fialu s Majerou, stříbro a bronz pro Sedláčka a Podrábského

17.4.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 233

Tenisová mládež trutnovské Lokomotivy slavila úspěchy v Říčanech, Vysokém Mýtě a Hradci Králové.

Martin Fiala zvítězil na turnaji dvouhry staršího žactva v Říčanech. V prvním kole porazil P. Rychlého (TK Neridé) 6:1, 6:1, ve druhém F. Gráfka (LTC Český Krumlov) 6:4, 6:3. V semifinále narazil na předního hráče svého ročníku, J. Šafratu (I.ČLTK Praha), a po výborném výkonu vyhrál vysokým rozdílem 6:1, 6:0. K finálovému utkání soupeř ze zdravotních důvodů nenastoupil, což pro Martina znamenalo celkově druhé turnajové vítězství ve dvouhře právě končící halové sezony.

Adam Sedláček přivezl z turnaje staršího žactva ve Vysokém Mýtě bronzovou medaili ze dvouhry a stříbrnou ze čtyřhry. Ve dvouhře Adam zdolal postupně D. Brůnu (TO TJ Svitavy) 7:5, 4:6, 10:5, dále D. Hermana (TK Ústí n. Orlicí)) 2:6, 6:3, 14:12. V semifinále pak podlehl J. Vrtěnovi (TO TJ Svitavy) po výsledku 1:6, 1:6. Ve čtyřhře společně se svým semifinálovým přemožitelem ze dvouhry nestačili až ve finále turnaje na pár A. Košek (TK Česká Třebová) - Š. Středa (TK Ústí n. Orlicí) a podlehli po výsledku 6:3, 2:6, 8:10.

Miroslav Podrábský získal stříbrnou medaili ve dvouhře v kategorii mladšího žactva na turnaji v Hradci Králové. Míra postupně přehrál D. Vágnera (TC Dvůr Králové) 6:1, 7:5, A. Šůnu (Tenis-Centrum DTJ HK) 6:1, 6:4, A. Vojtíška (TK Pernštýn 1897 Pardubice) 6:2, 6:2 a D. Vašíčka (Tenis- Centrum DTJ HK) 6:0, 6:0. Ve finále byl nad jeho síly D. Drápela (TO TJ Svitavy), kterému podlehl 0:6, 1:6. Ve čtyřhře vybojoval trutnovský tenista na stejném turnaji bronz, když se svým spoluhráčem P. Jandíkem (Tenis-Centrum DTJ HK) porazili ve čtvrtfinále dvojici M. Pokorný - A. Šůna (oba Tenis-Centrum DTJ HK) 6:0, 6:2. V utkání o postup do finále pak podlehli pozdějším turnajovým vítězům D. Majerovi (TJ Loko Trutnov) a R. Flídrovi (Tenis-Centrum DTJ HK) po výsledku 4:6, 1:6.

Denis Majera vybojoval zlato na stejném turnaji ve čtyřhře. Se svým partnerem R. Flídrem (Tenis- Centrum DTJ HK) porazili v prvním kole pár Š. Šuda (Tenis - Centrum DTJ HK) - M. Záhornický (TO TJ Tesla Pardubice) 6:3, 6:1, v dalším pár P. Jandík (Tenis-Centrum DTJ HK) - M. Podrábský (TJ Sparta Úpice) 6:4, 6:1. Ve finále zdolali první nasazenou dvojici D. Vašíček (Tenis - Centrum DTJ HK) - D. Drápela (TO TJ Svitavy) 6:2, 6:3.