reklama 

Doma bez porážky. Softballové žákyně se vytáhly

20.5.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 263

Krásné počasí přilákalo o víkendu na hřiště do Horního Starého Města šest týmů a spoustu fanoušků. Turnaj se hrál systémem dvou skupin, kdy jedna tříčlenná skupina se odehrála za podpory Rytířů Trutnov na jejich Red Fieldu. Druhá, tříčlenná skupina, se hrála na domácím hřišti. Všechny týmy se pak sešly v Horním Starém Městě v bojích o umístění a finále.

Doma bez porážky. Softballové žákyně se vytáhly

Třetího kola divize Central se zúčastnily domácí hráčky SK Horní Staré Město, Joudrs Praha, Eagles Praha, Storms Praha, SaBaT Praha a Kotlářka Praha. V trutnovské skupině se domácím podařilo v prvním zápase porazit Kotlářku Praha vysoko 16:3 a Joudrs Praha 13:2. V semifinále dívky z HSM čekala znovu Kotlářka Praha a hravě si s ní poradily 14:0. A finálový soupeř? Eagles Praha, který v základní skupině porazil Storms 10:1 a SaBaT 9:2, v semifinále pak Joudrs 14:1.

Finále začalo za velké podpory fanoušků, hlasitého fandění a velmi dobré nálady domácího týmu. A právě dobrá nálada a povzbuzování se vyplatily. Domácí softballistky porazily Eagles 4:0 nejen dobrou pálkou, ale především výbornou prací nadhazovačky Nikoly Krajčové.

Všechny týmy si odnesly drobné ceny v podobě sladkostí, ovoce, napečených dobrot od maminek a první tři celky - SK Horní Staré Město, Eagles Praha a Kotlářka Praha - dostaly na krk medaile. Takže všechny týmy odjely spokojené.

Konečné pořadí:
1. SK Horní Staré Město
2. Eagles Praha
3. Kotlářka Praha
4. Joudrs Praha
5. Storms Praha
6. SaBaT Praha

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Žákyně nyní čekají až na podzim mezidivizní turnaje a podle toho, jak se jim bude dařit, budou postupovat v dalších turnajích, snad až do finálového turnaje.

Kadetky z „Horňáku“ mají před sebou poslední kolo, příští víkend jedou na turnaj do Havlíčkova Brodu. Druholigové ženy můžete vidět v neděli 26. května na domácím hřišti v zápasech proti Arrows Ostrava, nováčkovi soutěže. Dva zápasy se odehrají od 13 a 15 hodin.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama