reklama 

Gottwald má bronz z Erfurtu, zlatý hattrick v Považské Bystrici

15.5.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 436

Judisté Lokomotivy Trutnov se rozjeli do světa a v několika posledních týdnech bojovali o úspěchy například v maďarské Budapešti, německém Erfurtu nebo na Slovensku v Považské Bystrici.

Gottwald má bronz z Erfurtu, zlatý hattrick v Považské Bystrici

Dorostenci Jan Lisý, Radek Gottwald, Michal Imerlišvili a Šimon Brezáni a starší žák David Šopinec vyjeli na velký evropský turnaj do Budapešti, kde zároveň absolvovali i dvoudenní kemp.

Nejvíce se dařilo Davidovi Šopincovi, který porazil Rumuna, dále Maďara a dva Čechy. Zastavili ho až další dva Maďaři a obsadil dělené sedmé místo. Bodovanou pozici považují v oddíle za dobrý výsledek, v kategorii startovalo 85 závodníků.

Radek Gottwald zvítězil nad Izraelcem a Maďarem, ale neprošel přes Slovince a Maďara. Ve stejné kategorii, kde bylo 68 závodníků, bojoval i Jan Lisý, jenž porazil Slováka, ale stopku mu vystavil domácí závodník, který ho dále nevytáhl. Šimon Brezáni nestačil na Izraelce a Michal Imerlišvili prohrál s Ázerbájdžáncem.

V Budapešti bojovali a tréninkového kempu se účastnili závodníci z pětadvaceti zemí (Maďarsko, Slovensko, Česko, Polsko, Německo, Rakousko, Ukrajina, Rusko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Řecko, Itálie, Nizozemí, Británie, Švédsko, Finsko, Moldávie, Azerbajdžán, Izrael, USA a Kanada).

Ve stejnou dobu mláďata a mladší žáci vyjeli reprezentovat Lokomotivu na mezinárodní Velkou cenu České Skalice. A dali o sobě vědět v podobě cinkajících medailí. První místo vybojoval Eduard Štejnar. Třetí místo získali Richard Bureš a Tadeáš Turičík. Dílčí úspěch v podobě jednoho vyhraného zápasu zaznamenal Matyáš Akštejn.

Junior Petr Kudrna se rozhodl získat cenné zkušenosti na republikovém šampionátu mužů v Jablonci nad Nisou. V prvním kole narazil na zkušeného borce, který se dostal až do semifinále. Kudrnu tak vytáhl do oprav, ale do nich již trutnovský judista nenastoupil z důvodu bolavého ramene.

Zlatý hattrick se povedl družstvu mužů, které startovalo v kategorii Masters na mezinárodní mistrovství Slovenska. V silné konkurenci závodníků ze šesti zemí trutnovští judisté Rudolf Bradler, Jaroslav Linhart a Petr Vostřez vybojovali první místa ve svých váhových a věkových kategoriích. Pro Rudolfa Bradlera a Jaroslava Linharta je tento turnaj úspěšný i v tom, že se jim podařilo mistrovský titul ze Slovenska přivézt již potřetí v řadě.

Velkého mezinárodního turnaje v německém Erfurtu, kde reprezentovali pouze závodníci zařazení do výběrů, se zúčastnili David Šopinec a Radek Gottwald. Šopincovi turnaj nevyšel. První zápas s Němcem sice vyhrál před časovým limitem, ale ve druhém souboji nestačil na dalšího Němce, pozdějšího medailistu. To Gottwald měl svůj den a po delší době vybojoval medaili na prestižní mezinárodní akci. Bojoval celkem šestkrát s bilancí 5 vítězství . 1 porážka. V golden skóre v bitvě o třetí místo, která trvala deset minut, vybojoval bronz.

O uplynulém víkendu vyjeli pokročilí judisté Loko na mezinárodní turnaj do Broumova. Deset závodníků se postaralo o deset medailí. První místo vybojovali Richard Bureš a Tobiáš Adamec. Druhé místo získali Alžběta Pechová, Eduard Štejnar, Tadeáš Turičík a Matyáš Akštejn. Třetí skončili Oliver Jung, Vincent Hrnčíř, Richard Kulda a Ondřej Filip.

(rgo, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama