reklama 

Juniorský šampionát v Trutnově ovládla rekordmanka Topičová

14.5.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 456

Kuželkářská čtyřdráha v Olympu byla dějištěm jedinečné události - finále mistrovství České republiky jednotlivkyň juniorek. Do Trutnova přijelo bojovat o tituly 33 nejlepších hráček této věkové kategorie.

Juniorský šampionát v Trutnově ovládla rekordmanka Topičová

Dva dny sledovalo stále zaplněné hlediště vynikající výkony, neustálé zlepšování rekordu a nakonec i očekávanou exhibici naší nejlepší kuželkářky Natálie Topičové. Její zásluhou se stávající rekord žen (574) „vyšplhal“ až na konečných 633. Jen pro dokreslení: rekord kuželny mezi českými hráči drží domácí kuželkář Marek Žoudlík (628).

Ale to už byl jen krásný závěr této akce. Je nutné se však zmínit také o tom, co tomu všemu předcházelo. Spousta hodin příprav, zajištění upomínkových dárků účastnicím, starost o žaludky více než stovky účastníků a v neposlední řadě „naleštění“ celého prostoru kuželny. I na tom se podílelo v předvečer šampionátu více než 15 členů oddílu.

Samotný průběh soutěže byl trochu atypický, slavnostní zahájení se konalo až v neděli před finálovými boji, sobotní kvalifikace probíhala dle předem stanového časového programu, hráčky dojížděly postupně na čas svého startu.

Do nedělního finále, kterému předcházelo slavnostní zahájení s účastí starosty Trutnova Ivana Adamce a předsedy TJ Loko Trutnov Petra Musila, kteří ve svých pozdravech ocenili (po třech letech od otevření) stav kuželny, postoupilo 24 nejlepších hráček.

A po slovech zástupce ČKA Tomáše Valíka (ten je i reprezentačním trenérem juniorek) již hlavní rozhodčí Martina Hrdinová zahájila finále. A ještě perlička, Martina je také vynikající hráčkou prvoligového SKK Náchod a do tohoto šampionátu byla právě ona držitelkou již zmíněného rekordu kuželny.

Už v sobotní kvalifikaci se hodnota nejlepšího výkonu postupně několikrát přepisovala až na 612 přerovské Barbory Janyškové.

V neděli se tedy bojovalo o dva tituly (jednotlivkyně za finálový výkon a kombinace, což je součet výkonů z kvalifikace a finále). A tady se ukázala skutečná síla největší favoritky Natálie Topičové z mistrovského Slovanu Rosice. Několikanásobná mistryně světa, vítězka Světových pohárů své soupeřky doslova smetla a po vyhlášení vítězů se jí na krku skvěly dvě zlaté medaile.


Snad jediným minusem mistrovství (a doufejme, že ne nadlouho) je skutečnost, že pořádající trutnovský oddíl bohužel nemá žádnou juniorku, a tak nejbližší juniorky byly z Vrchlabí - a bez nějakých velkých úspěchů.

Členy kuželkářského oddílu hřeje chvála, kterou slyšeli se všech stran, od startujících a jejich trenérů, funkcionářů i přítomných diváků. Velký dík patří všem těm, kteří se zasloužili o zdárný průběh a ukázali, že trutnovští kuželkáři jsou schopni akce takového formátu připravit.

Finále juniorek:
1. Natálie Topičová (Slovan Rosice) 633
2. Zuzana Slovenčíková (KC Zlín) 575
3. Michaela Matlachová (KC Zlín) 574

20. Martina Fejfarová (SKK Vrchlabí) 508
27. Tereza Votočková (SKK Vrchlabí) 504

Kombinace juniorek:
1. Natálie Topičová 1222
2. Barbora Janyšková (Spartak Přerov) 1163
3. Tereza Tereza (KK Blansko) 1144

23. Martina Fejfarová 1025

(pho, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama