reklama 

Nejlepším sportovcem Trutnova za rok 2018 je Jakub Klauda

1.5.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 705

Sportovní ceny města Trutnova za rok 2018 již znají své majitele. Nejlepším sportovcem byl už potřetí v řadě zvolen thajboxer Jakub Klauda. Šestadvacetiletý bojovník se před rokem v hlavní kategorii dělil o prvenství s běžkyní Evou Vrabcovou Nývltovou, kterou letos trutnovští zastupitelé ocenili výjimečnou cenou za mimořádný sportovní výkon. Město poprvé v historii cen vyhlásilo i nejlepšího handicapovaného sportovce.

Nejlepším sportovcem Trutnova za rok 2018 je Jakub Klauda

Jakub Klauda v roce 2018 zkompletoval zlatý evropský hattrick, kdy na šampionátu v Praze prodloužil své kralování na starém kontinentu. „Takový úspěch se ještě nikomu nepovedl a Jakub se tímto sportovním výkonem nesmazatelně zapsal do svazové historie,“ uvedl starosta Trutnova Ivan Adamec.

Reprezentant z oddílu Highlanders Muay-Thai - Spartak Trutnov je pravidelným účastníkem vrcholných mezinárodních a národních soutěží. V listopadu loňského roku se mu poprvé podařilo uspět v jednom z nejtěžších turnajů v republice. Královéhradecký policista ovládl Souboj Titánů v Plzni, kde během večera postupně vyřídil tři soupeře.

Velmi dobrý rok měla loni i běžkyně Eva Vrabcová Nývltová, z jejíž výkonů vyčnívaly zejména bronzová medaile a národní rekord v maratonu na mistrovství Evropy v Berlíně. „Sportovní komise se proto rozhodla navrhnout zastupitelstvu udělit Evě cenu za mimořádný sportovní výkon. Třetí místo na mistrovství Evropy v maratonu má zvuk,“ uvedl Tomáš Hendrych, předseda Komise pro sport a využití sportovních zařízení. Trutnovská běžkyně si časem 2:26:31 výrazně vylepšila osobní rekord a o 29 sekund překonala 23 let starý rekord Aleny Peterkové. Dále loni získala 7. místo na maratonu v New Yorku.

„Jsem rád, že v tomto roce zastupitelstvo využilo nově zřízené kategorie sportovních ocenění města Trutnova a ocenilo výkony handicapovaného sportovce Aleše Kisého,“ poukázal trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych na novou kategorii.

O ceně pro handicapované sportovce se v komisi a na radnici diskutovalo dlouho, ale došlo na ní až letos. Trutnovský paralympionik Aleš Kisý největší úspěch v loňské sezoně zaznamenal na evropském šampionátu v Berlíně, kde ve vrhu koulí vybojoval stříbro. Bronz si přivezl z pařížské Grand Prix.

Nejlepším mládežnickým sportovcem Trutnova byl zvolen kajakář Daniel Koblížek, který dopádloval pro stříbro v týmovém závodě na mistrovství juniorů v klasickém sjezdu ve Skopje.

Jako nejlepší kolektiv města v loňském roce se jevil oddíl silového sportu Spartak Powerlifting Trutnov. Z pěti významných soutěží (MS GPC v maďarském Egeru, ME GPC ve francouzském Nancy, Visegrad World Cup v maďarském Gyoru, MČR v silovém trojboji a dřepu v Domažlicích a MČR v benchpressu a mrtvém tahu v Trutnově) si přivezl 43 zlatých, 16 stříbrných a 10 bronzových medailí.

Z mládežnických týmů sportovní cenu získalo softballové družstvo žákyň SK Horní Staré Město, složené z děvčat do 13 let, která v posledních letech podávají výborné a vyrovnané výkony. Výsledkem toho jsou bronzová umístění v extralize.

Nejlepšího trenéra (cvičitele) za rok 2018 měli v oddíle sportovní gymnastiky Spartak Trutnov. Stala se jím Eva Rudolfová, která sama cvičí od svých pěti let, byla velice úspěšnou závodnicí se spoustou medailí a členství v reprezentaci jí uniklo jen o vlásek. V současné době zastává pozici trenérky, která si ještě zazávodí za gymnastické veteránky, kde se stala i mistryní republiky.

(mde, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Trutnovinek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama