reklama 

Powerteam Trutnov zpět na scéně. Kratochvíl králem benchpressu

15.5.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 917

Začátkem května se v Novém Boru konalo mezinárodní mistrovství České republiky v silovém trojboji, benchpressu a mrtvém tahu, kam se sjelo 186 startujících. Na šampionát se vydali i tři členové trutnovského Powerteamu - Jaromír Kratochvíl, Aleš Lukeš a Tomáš Mikulec. Všichni tři se představili v benchpressu equip.

Powerteam Trutnov zpět na scéně. Kratochvíl králem benchpressu

První z borců ulehl na lavici Jaromír Kratochvíl, který poprvé soutěžil v kategorii masters (muži 40+). S výkonem 270 kg nenašel přemožitele jak ve své kategorii, tak v absolutním pořadí a stal se tak králem benchpressu za nejvyšší zvednutou váhu v celé soutěži.

„Jsem šťastný, že jsem soutěž absolvoval úspěšně. Se svým výkonem ale spokojený nejsem, nicméně hlavní je, že jsme všichni ukázali, že je potřeba s námi počítat a naše příprava teď bude směřovat na další závody,“ uvedl Kratochvíl.

Jako druhý z Powerteamu se představil Aleš Lukeš, který soutěžil v nejnabitější kategorii do 100 kg muži Open. Chybělo jen málo a Aleš by dosáhl na stupně vítězů, nakonec ale jeho výkon 180 kg stačil na bramborovou medaili.

Tomáš Mikulec absolvoval tuto soutěž jako svou první v kategorii dospělých. V kategorii do 110 kg zvedl 210 kg, obsadil první místo a jako Kratochvíli získal titul mistra republiky.

„Mistrovství bylo velmi dobře zorganizované, rozhodnutí sudích objektivní a kvalita soupeřů vysoká. Jsem rád, že se nám povedlo takhle dobře umístit a chtěl bych poděkovat klukům, panu Ondráčkovi a všem co se podíleli na přípravě a fandili nám,“ zhodnotil šampionát Tomáš Mikulec.

Všechny tři siláky v tréninku i na samotných závodech vedl a podporoval Jiří Ondráček, legenda českého silového trojboje.

Pro závodníky trutnovského Powerteamu bylo mistrovství v Novém Boru po delší době comebackem na závodní prkna a ukázali se ve skvělém světle. Jaromíra Kratochvíla nyní za dva týdny čeká mistrovství Evropy asociace XPC, které se uskuteční na Slovensku.

(jkr, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Powerteamu Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama