reklama 

Solidní výkon na republikovou špičku tentokrát nestačil

28.5.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 433

Gymnastkám teamgymového družstva Junior II. trutnovského Spartaku se nepodařilo obhájit loňský republikový bronz z Prahy a na letošním šampionátu obsadily osmé místo.

Solidní výkon na republikovou špičku tentokrát nestačil

Do Olomouce na mistrovství republiky přijelo šestnáct gymnastických družstev této kategorie. Fanoušci teamgymového sportu mohli během soboty shlédnout desítky pódiových skladeb, dále pak akrobatické řady na tumblingu (pružný akrobatický pás) a skoky z malé trampolíny.

Děvčata Spartaku Trutnov začala svoji soutěž na pohybové skladbě. Bohužel se však nevyvarovala zásadních chyb a bodové manko pak chybělo v konečném součtu bodů a odrazilo se na průměrném umístění. K lepšímu hodnocení nepomohl ani vydařený přeskok, za který děvčata obdržela nejvyšší známku za provedení v kategorii vůbec.

Výsledné umístění ve středu závodního pole v konkurenci týmů Brna, Chropyně, Frýdku Místku, Bedřichova, Třebíče, Příbrami, Olomouce a Prahy bylo pro dívky a trenérky určitě zklamáním, nutno však přiznat, že „zabrat na plný plyn“ až na závodech opravdu nestačí a gymnastky se přesvědčily o tom, že tréninková docházka a píle se projeví na konečném výsledku.

I tak teamgymové závodnice zaslouží pochvalu za závodní snahu a nasazení. I trenérky by si moc přály, aby jim právě snaha vydržela a nezapomněly na to, co je k tak krásnému sportu, jako je TeamGym, přivedlo…

Před prázdninami dívky čeká ještě Brněnský pohár.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama