reklama 

Juniorky Lokomotivy udržely prvoligovou příslušnost

24.1.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 365

O víkendu si trutnovské volejbalové juniorky doma poradily s Hradcem Králové a i pro příští sezónu si v předstihu zajistily start v první lize.

Juniorky Lokomotivy udržely prvoligovou příslušnost

Cesta k němu ale nebyla jednoduchá. Trutnov si nejprve doma v těžkém, herně nejpovedenějším zápase sezóny poradil s přímým konkurentem o třetí místo Nymburkem 3:0 a 3:1 na sety. Poté zajížděl na palubovku Tatranu Střešovice, lídra tabulky, kde se v oslabené sestavě v podstatě čekala prohra. Výsledkem ale bylo, že holky soupeře dokonale zaskočily a bohužel braly „jen“ bod za prohru v tiebreaku 2:3 na sety.

Díky uhranému bodu byl Trutnov na třetím místě tabulky s pětibodovým odstupem od již zmiňovaného Nymburka. Bylo tedy jasné, že o postupu do nadstavbové části sezóny, resp. baráži rozhodnou až poslední zápasy.

Závěrečné kolo základní části se již delší dobu hraje v neděli a Trutnov do něj vstupoval s vědomím, že mu díky lepším setům s Nymburkem stačí k postupu uhrát bod. K postupu také vedla jakákoli případná ztráta Nymburka na hřišti Červeného Kostelce. To je ale vždy ošidná matematika a na jeden uhraný bod se zejména hlavou hraje těžce.

Zpět tedy k poslednímu kolu. K zápasu holky přistoupily od začátku koncentrovaně a chtěly si ho hlavně užít. Opět se podařila postavit nejsilnější sestava a v cestě za postupem jim stála královéhradecká Slavia. Zápas děvčata začala lehce nervózně, ale i tak získala první set 25:19. Pak se do hry dostaly i slávistky a zejména nepříjemným servisem srovnaly na 1:1. Další sety ale byly zcela v režii Trutnova, který je po výborném výkonu získal dvakrát poměrem 25:20 a celkově zvítězil 3:1 na sety.

Přísun tří bodů tak znamenal jistotu nadstavby bez ohledu na výsledek Nymburka. Ten mimochodem svá utkání v Červeném Kostelci nezvládl, prohrál dvakrát 3:0 a skončil nakonec až pátý.

1.

Střešovice

17

2

0

1

57:13

55

2.

H. Králové

13

3

0

4

49:21

45

3.

Trutnov

8

2

2

8

39:37

30

4.

Č. Kostelec

6

1

2

11

28:43

22

5.

Nymburk

6

1

2

11

29:45

22

6.

Benátky n. J.

1

0

3

16

15:58

6

V nadstavbové části, která vzniká sloučením dalších týmů z prvních třech míst tabulky se Trutnov postupně utká s družstvy Sokola Geodézie Česká Třebová, Sokola Česká Třebová a neznámým Sokolem Nové Veselí. Čeká ho tedy v pravdě „sokolský slet“ a postupem do další části soutěže tak navazuje na svou malou tradici v prvoligových soutěžích. Do nadstavby totiž Trutnovačky postoupily v každém ročníku, kdy začaly hrát první ligu kadetek a následně juniorek.

Nutno dodat, že postup byl sportovním cílem při vstupu do letošní sezóny a že se opět povedl je zásluhou všech děvčat, které na palubovku nastupovaly. Kádr byl při vstupu do sezóny oslaben odchodem devíti hráček, které odmaturovaly a vesměs odešly na vysoké školy. Takový počet hráček je v podstatě jeden tým a s tím se musel Trutnov vyrovnat. Velkým plusem byla herní výpomoc třech děvčat, které ještě věkem splňovaly juniorskou kategorii a přes své školní nebo i pracovní povinnosti do ligového kolotoče opět naskočily.  Za to jim patří velký dík.

Holky, které v lize po obměně kádru, nyní nastupují, zdobí bojovnost, nasazení ale především chuť hrát. Ani jim se v základní části nevyhnuly slabší momenty a zápasy, ale tím si projdou i lepší týmy. Dokázaly se ale se vším vyrovnat a to je hlavní předpoklad pro úspěch, kterým postup do další části ligové soutěže bezesporu je.

(bgr, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama