Judista Šopinec slaví titul! Starší žák přepral dorostence. Lisý vybojoval bronz

4.11.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 562

Dvojnásobnou medailovou radost zažilo trutnovské judo na sobotním mistrovství České republiky dorostenců v Brně. Ze tří odchovanců oddílu Lokomotivy se hned dva prosadili na stupně vítězů. Senzační titul vybojoval David Šopinec, který věkem stále ještě spadá do kategorie starších žáků. Bronzovou medaili získal Jan Lisý.

V kategorii do 66 kg, kde startovalo 22 závodníků, se představili Radek Gottwald a Jan Lisý. Do turnaje vstoupil jako první Gottwald a nezačal špatně. První zápas svedl s o dva roky starším, zkušeným dorostencem Janem Vopatem (Chomutov), kterého ještě nikdy nepřekonal. Tentokrát se karta obrátila. A závodník reprezentující barvy Judo klubu Liberec zvítězil před časovým limitem na dvě wazary.

Ve druhém souboji se potkal s Ondřejem Ptáčkem (Brno), kterého rovněž porazil. Třetí zápas se potkal s Matyášem Roubíkem (Prostějov), na kterého nenašel recept a podlehl. Ve čtvrtém zápase změřil síly s Matějem Blínem (Praha), kterého udolal zaznamenal 398. vítězný (registrovaný) zápas své závodní kariéry. Na Matěje Havla pak ale nestačil, prohrál a obsadil na své premiérové dorostenecké republice dělené sedmé místo.

Jan Lisý, o rok zkušenější dorostenec, načasoval svoji formu lépe. Na vrcholném turnaji sezóny prohrál pouze jeden zápas, což ho vyneslo na stupně vítězů.

V prvním kole měl volný los. Ve druhém kole překonal před časovým limitem Romana Sydorkina (Plzeň). Ve třetím kole podlehl ve velmi vyrovnané bitvě, v golden skóre, Felixovi Aidarkeevovi (Plzeň). V dalších kolech již nedopustil, aby si nepověsil medaili na krk. V souboji s Filipem Černým (Praha) zvítězil před časovým limitem. A v posledním, velmi těžkém souboji o bronzovou medaili s Matyášem Roubíkem (Prostějov) znovu vyhrál. Jeho 267. vítězný zápas mu tak vynesl republikový bronz.

David Šopinec před dvěma týdny na žákovském přeboru v Mladé Boleslavi vystoupal na stříbrný stupínek. Mezi dorostenci v kategorii do 46 kg, kde startovalo šest závodníků, byl ještě o jeden krok úspěšnější.

Starší žák, který se nominoval na dorostenecký šampionát na základě nominačních kol Českého poháru, předvedl skvělý výkon. V systému každý s každým bojoval celkem čtyřikrát, ale zvítězil pětkrát.

Prvního soupeře Jana Mrázka (Brno) porazil před časovým limitem. V cestě za vítězstvím nezastavil Šopince ani další Brňák Matěj Varmužka. Další soupeř Daniel Kremla (Teplice) byl rovněž na mladého šampióna z Trutnova krátký. Ondřej Bodnár (Příbram) pro změnu do zápasu nenastoupil. Pátý soupeř Lukáš Rúža (Litoměřice) podlehl Šopincovi před časovým limitem a o senzaci bylo rozhodnuto.

Šopinec, který od září přestoupil do královéhradeckého Judo Clubu, vybojoval své 291. vítězství a svou čtvrtou mistrovskou medaili, po dvou stříbrných a jedné bronzové se v Brně mohl radovat z té nejcennější.