reklama 

Světové tituly i rekordy pro powerliftery Spartaku

5.11.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 912

Patnáct titulů mistra světa a osm světových rekordů si přivezli trutnovští powerlifteři z mistrovství světa v Nových Zámcích na Slovensku. Šampionát, který probíhal pod hlavičkou Global Powerlifting Committee (GPC) ve dnech 20. až 27. října, přivítal 900 závodníků z 38 zemí.

Světové tituly i rekordy pro powerliftery Spartaku

Z oddílu Spartaku Powerlifting Trutnov zasáhla do mistrovství početná čtyřiadvacetičlenná výprava a vedla si velice dobře.

Trutnovští siláci získali po osmi dnech bojů 15 titulů mistrů světa - František Tesařík, Adam Vokál (2x), Kamil Tůma, Libor Hurdálek, Jan Kasper, Dominik Ponocný, Martin Hurdálek, Matěj Sturm, Alexandra Drtinová, Jiří Bílek, Patrik Mach, Jiří Balabán, Jaroslav Tomanec, Adam Kostur. Medailovou sbírku pak ještě dotvořili čtyřmi druhými místy a dvěma třetími.

Výborný výsledek siláků Spartaku potvrzuje i osm nových světových a osm evropských rekordů, které vytvořili Libor Hurdálek, František Tesařík, Jiří Bílek a Jiří Balabán.

Libor Hurdálek se blýskl čtyřmi rekordy, a to výkony 235 kg dřep, 180 kg benchpress, 217,5 kg mrtvý tah a 627,5 kg Total. Vše v disciplíně silový trojboj ve dresech muži věku 65 - 69 let do 110 kg váhy. František Tesařík přidal dva rekordy s výkony 200 kg benchpress a 300,5 kg dřep v disciplíně silový trojboj bez vybavení muži věku 45 - 49 let do 100 kg. Světové a evropské rekordy v mrtvém tahu RAW pak vytvořili ještě Jiří Bílek v kategorii T 18 - 19 let do 82,5 kg a Jiří Balabán v kategorii Muži Open do 75 kg.

Trutnováci podali na mistrovství světa skvělé výkony a významně tak přispěli k výbornému výsledku celé české výpravy, která v pořadí národů získala dvě první místa (trojboj EQ a dřep RAW), dvě druhá místa (mrtvý tah RAW a mrtvý tah EQ) a dvě čtvrtá místa (trojboj RAW a benchpress RAW). 

S přihlédnutím k faktu, že do soutěže byli přihlášeni reprezentanti z 38 zemí celého světa, se jedná skutečně o výborný výsledek, který jen dokládá, že powerlifting v České republice je na výborné úrovni a trutnovský klub v něm zaujímá jednu z významných pozic.

Trutnováci v Nových Zámcích jen nesoutěžili, ale účastnili se i dalších souvisejících aktivit. Libor Hurdálek jako akreditováný mezinárodní rozhodčí GPC po celý turnaj rozhodoval jednotlivé disciplíny a dále pak ze své pozice viceprezidenta GPC pro Evropu pomáhal s průběhem soutěže a řešením operativních událostí.

Po mistrovství světa následuje pro trutnovské powerliftery jen krátká pauza a již 30. listopadu vyrážejí na mistrovství republiky v mrtvém tahu do Podivína.

(lhu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama