reklama 

Areál firmy jako trať sprinterského kritéria s norskou výzvou

1.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1301

Netradiční závod na kolečkových lyžích a in-line bruslích se ve čtvrtek uskuteční v areálu trutnovské firmy Kasper. Asfaltová silnice v Ječné ulici se stane dějištěm prvního ročníku Supersprint show, kde na stometrovém úseku otestují své schopnosti sportovci ve věku 16 let a mladší. Mezi nimi bude také skupinka norských běžců na lyžích, kteří jsou v Trutnově tento týden na soustředění.

Areál firmy jako trať sprinterského kritéria s norskou výzvou

Trenérem skandinávských lyžařů je Jakub Opočenský z Kasper - Swix Teamu, který je zároveň hlavním pořadatelem sprinterského kritéria. „Rozhodli jsme se tento závod uspořádat proto, že chceme dát možnost zazávodit si norské mládeži u nás a na druhou stranu to bude i šance pro regionální kluby a děti poměřit se s norskými závodníky,“ uvedl trutnovský kouč, jenž převážnou část roku žije kousek od Osla.

Areál trutnovské společnosti si pořadatelé vybrali pro závod jednak kvůli kvalitní asfaltové ploše, ale také z hlediska bezpečnosti, protože tady nebude rušivý element silničního provozu.

Závod na kolečkových lyžích je určený pro ročníky 2004 až 2007, na bruslích pojedou ročníky 2008 a mladší. „Přijít si zazávodit může opravdu každý. Na bruslích se bude závodit bez holí, takže si myslím, že potenciál závodu je velký,“ poznamenal Jakub Opočenský s tím, že zve na start třeba i hokejisty.

Účastníky kritéria čekají dvě kvalifikace. Podle rychlejšího času pak budou nasazeni do rozjížděk pavouka. Start kvalifikace je v 15 hodin. Registrace je možná ještě dnes on-line na www.sportchallenge.cz nebo pak až ve čtvrtek v místě startu od 14 do 14.45 hodin.

Norskou skupinu závodníků tvoří dvacet dětí. Někteří kluci a holky už Trutnov navštívili před třemi roky. Jejich kemp navazuje na letní Kasper trutnovské kempy, které proběhly v červenci.

„Absolvují tady některé tréninky s orientačními běžci, v pátek s místními lyžaři z Olfinu a v sobotu poběží Memoriál Květy Lelkové na Para. V plánu je návštěva Krkonoš, bobové dráhy, Monkey parku v Peci, Adršpachu, vydají se na lezeckou stěnu do trutnovského SVČ,“ prozradil Jakub Opočenský něco málo z toho, jak pestře poskládaný bude týden norských běžkařů v Česku.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Michael Mráz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama