reklama 

Bene Dance Art Team uspěl na taneční soutěži ve Varšavě

7.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 424

Na otevřené mistrovství Polska konané pod záštitou World Artistic Dance Federation se minulý víkend vydali do Varšavy tanečníci Bene Dance Art Teamu. Trutnovský klub navázal na nedávné úspěchy z maďarského Siofóku a opět přivezl mnoho medailí a krásných finálových umístění.

Bene Dance Art Team uspěl na taneční soutěži ve Varšavě

Třikrát pro první místo si vystoupil Michael Krameš, který vyhrál sambu, bumbu a cha-chu. Marie Škvárová byla nejlepší v salse a pak společně s Michaelem obsadili ještě druhé místo v párech.

Karolína Tučková se prosadila na stříbrnou pozici v paso doble a bronzovou medaili získala v salse. Adéla Fajfrová se protancovala na třetí příčku v sambě. Obě děvčata však především společně tvoří prvotřídní duo, které poprvé ve Varšavě startovalo už ve starší kategorii mezi dospělými. Konkurence se dívky nezalekly a vytančily si dvakrát první místo a šestkrát druhou pozici.

Na polském parketu však v kategorii duetů vystřelila vzhůru ještě jedna dvojice. Juniorky Natálie Kramešová a Marie Škvárová dosáhly na jedno první a jedno třetí místo. „To pro mě bylo velké překvapení,“ pronesl trenér BDAT Walter Elschek.

Trutnovský kouč byl s výsledek z Varšavy nadmíru spokojen a je rád, že to vypadá, že všechno je před blížícím se mistrovstvím světa v Liberci nastavené dobře. Šampionát se uskuteční 17. až 23. listopadu v centru Babylonu.

„V mladých kategoriích se to každý rok střídá a vždy vykoukne nějaká jiná hvězdička. Letos to vypadá, že ty hvězdičky máme my, na což jsem náležitě pyšný,“ nechal se slyšet Walter Elschek a věří, že jeho svěřenci zazáří i na mistrovství světa.

(wel, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama