reklama 

Dvě výhry, dvě prohry. Judista Kudrna byl na republice sedmý

7.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 151

Trutnovský judista Petr Kudrna se v sobotu v Jičíně zúčastnil mistrovství české republiky juniorů. V turnaji, v němž nebylo lehkých soupeřů, vybojoval dělené sedmé místo, čímž obsadil poslední bodovanou pozici pro případnou účast v evropských pohárech.

Dvě výhry, dvě prohry. Judista Kudrna byl na republice sedmý

V prvním, velmi vyrovnaném zápase s plzeňským Janem Uherským vybojoval Kudrna vítězství kontra chvatem až v golden skóre. Ve druhém souboji mu cestu zkřížil pozdější držitel stříbrné medaile Zdeněk Mrázek z Plzně, kterého nepřekonal.

Třetí zápas naopak ukončil trutnovský judista před časovým limitem. Už po čtyřiceti sekundách poté, co technikou ura nage a následným znehybněním technikou mune gatame porazil Jana Hrušku z Jablonce nad Nisou.

Když počtvrté Kudrna nastupoval na tatami, věděl, že vítězství by mu zajistilo boj o medaili. Jenomže Michal Novák z Kralup nad Vltavou byl proti a nakonec ze šampionátu bronzový medailista byl na síly závodníka Lokomotivy, který tak obsadil dělenou sedmou příčku.

„Po delší době nezdarů jsme s Petrovým solidním výkonem spokojeni. V juniorských a seniorských kategoriích jsou bodované pozice díky velké konkurenci velmi ceněné,“ uvedl trenér trutnovských judistů Robert Gottwald.

(rgo, bog)
redakce@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama