reklama 

(j)ELITA 400+, taková bezva partička

1.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 952

V tradičním václavském termínu se v Plzni odehrál čtvrtý ročník MČR 400+ (součet věku hráčů na hrací ploše musí být větší než 400). Po loňském finále si letos (j)ELITA nekladla tak vysoké cíle. Odnož trutnovských Rytířů ale přesto doufala v medailové umístění. Mašina trutnovského týmu se rozjížděla pomalu a ztuha, ale světlé momenty ve hře byly vidět už od prvního utkání.

(j)ELITA 400+, taková bezva partička

V prvním duelu se Trutnovští potkali s pardubickými Waynes, kteří v žádném případě nechtěli opakovat propadák z loňského ročníku. Studený motor (j)ELITY trochu škytal (zřejmě únava z dlouhé cesty) a produkoval chyby jak v obraně, tak v útoku. Světlé okamžiky moc bodových zisků nepřinesly a tak výsledek 2:12 byl spravedlivý.

Druhý zápas byl opakováním loňského finále a trojnásobný mistr CIT&A ukazoval, že myslí na obhajobu a čtvrtý titul v řadě. Ale (j)ELITA se po slabším začátku vzedmula k mohutnému nástupu. Nebýt tak několika chyb v obraně, mohlo dojít k prvnímu překvapení v turnaji. Nakonec ale pražsko-mladobucký tým vítězství uhájil. CIT&A vs (j)ELITA 6:4.

Třetí utkání tak bylo utkáním o to, kdo bude domácím týmem v zápase o třetí místo. Domácí Slowpitch Plzeň hrála velmi zodpovědně a (opět po několika chybách v obraně) přehrála (J)ELITA v poměru 7:3.

Ovšem v zápase o umístění bylo všechno jinak. Trutnovské pálky zvonily a nacházely díry v plzeňské obraně. Domácím se zkorigovat skóre podařilo až v dohrávce utkání, ale dostatečný náskok stačil trutnovskému týmu na třetí místo v celkovém pořadí. Konečné skóre se zastavilo na 6:10.

(j)ELIŤÁCKÁ sestava:

Gábina Horčičková, Petra Jarošová, Hanka Kodenková, Vendula Hanáková, Lenka Fialová, Irena Rozínková, Roman Klempíř, Petr Horčička, Vláďa Minařík, Richard Beran, Miloš Popelka, Jakub Kuba.

Finále mezi Waynes a CIT&A bylo bitvou, kterou rozhodla až neuvěřitelná situace v dohrávce zápasu, kdy Waynes získali titul po walkoff homerunu Lindy Rambouskové, který vypadl za plot po teči Jarušky Andělové.

Konečné pořadí MČR 400+ 2019

1. Waynes Pardubice
2. CIT&A
3. (j)ELITA
4. Slowpitch Plzeň

(rkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama