reklama 

Kasper - Swix Team hostil mladé lyžaře z Norska

15.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 514

/VIDEO/ První říjnový týden se v Trutnově objevili mladí norští lyžaři, kteří do Trutnova dorazili na soustředění.

Kasper - Swix Team hostil mladé lyžaře z Norska

Kromě tradičních tréninků byla týdenní náplň o mnohé zpestřena: v lokalitě Sejfy proběhl trénink s oddílem orientačního běhu Loko Trutnov, v nově otevřeném Středisku volného času na Nivách si mladí Norové vyzkoušeli lezení na umělé stěně, jeden z běžecký tréninků se konal v nádherných podzimních kulisách Adršpašsko-teplických skal, na Paradráze absolvovali trénink s žákovskou skupinou lyžařů s pizzou na závěr a nutností byl výšlap na Sněžku.

Výlet do hor začal v lanovém parku Monkey park v Peci pod Sněžkou a po úspěšném zdolání všech překážek se děti odměnily jízdou na bobové dráze. Následoval výstup Obřím dolem se závěrečným výšlapem na Sněžku - přes opravdu podzimní počasí, kdy na vrcholku byl sníh a mlha tak hustá, že by se dala krájet, se skupinka vydala na Pomezní boudy bez možnosti pokochat se krásou krkonošské krajiny z nejvyššího vrcholu České republiky.

Vrcholem týdenního programu byl závod na kolečkových lyžích a pro mladší kategorie na kolečkových bruslích Supersprint show v areálu firmy Kasper v Poříčí. Na padesát dětí z Trutnova a okolí zde závodilo na trati 100 m nejprve v kvalifikaci a poté ve finálových jízdách. „Děkujeme vedení firmy Kasper za možnost uspořádat závod v jejich areálu, kde byl vhodný asfalt a hlavně nulový provoz - z hlediska bezpečnosti dětských závodníků to pro nás bylo velmi důležité,“ uvedl pořadatel závodu a trenér Jakub Opočenský a dodal, že děkuje i všem dalším partnerům, kteří přispěli ke zdárnému absolvování týdenního kempu.

Ten se pomalu chýlil ke konci a norští závodníci už před sebou měli jen přespolní běh Memoriál Květy Lelkové na Paradráze. V den odjezdu se konečně ukázalo sluníčko a skupina si tak krásně užila prohlídku ZOO ve Dvoře Králové a krátkou procházku po Praze.

Z Kasper - Swix Teamu přejí norským závodníkům úspěšnou sezonu a věří, že v Trutnově získanou formu dokáží dobře prodat.

Chcete být i vy dobře připraveni na následující zimu? Neméně důležitou složkou přípravy je i příprava teoretická. KST pro veřejnost chystá na čtvrtek 21. listopadu workshop zaměřený na servis běžeckých lyží pod vedením zkušeného ředitele týmu Stanislava Opočenského.

Více informací na www.kasperswixteam.cz.

(pši, jop, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Facebook Kasper - Swix Teamu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama