reklama 

Na nejlepší teamgymové celky gymnastky Spartaku nestačily

28.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 527

Náročný závodní den absolvovaly gymnastky Spartaku při výjezdu na Pohár města Příbrami v TeamGymu. Soutěžní „šichta“ začala dívkám brzkým odjezdem z Trutnova po čtvrté hodině ranní, aby je kolem sedmé hodiny přivítala příbramská sportovní hala Legionářů, kde se konal již devátý ročník závodu. Současně se jednalo i o čtvrtý díl Českého poháru v TeamGymu.

Na nejlepší teamgymové celky gymnastky Spartaku nestačily

Do soutěže se napříč kategoriemi přihlásilo 39 družstev z celé republiky, dorazil i jeden celek z německého Berlína.

TeamGym jako atraktivní gymnastický sport si získává přízeň spousty diváků hlavně pro svoji dynamičnost při skocích z trampolíny či při akrobatických řadách na pružném akrobatickém pásu tumblinku, naopak při pódiové skladbě šesti až dvanácti cvičenek na ploše můžeme vidět ladné prvky tance i baletu.

Trutnovská děvčata přijela oddíl reprezentovat ve dvou kategoriích. Dopoledne se představilo družstvo Junior I. (do 11let) a obsadilo pěkné jedenácté místo z patnácti. „Dívky prokázaly velké zlepšení, ale bohužel to na nejlepší celky s vyšší obtížností prvků nestačilo,“ sdělila trenérka Ludmila Oravcová.

Ani dívkám z Junior II. (do 16let) se nepodařilo držet krok s nejlepšími týmy Čech a pro tentokrát se musely spokojit se sedmou příčkou z šestnácti přihlášených družstev.

„Chválíme závodní nasazení a snahu. Pevně však věříme ve zlepšení tréninkové docházky a morálky ´pubertálního´ týmu, což se jistě odráží na momentální výkonnosti,“ uvedla trenérka Oravcová.

Oddíl sportovní gymnastiky a TeamGymu Spartak Trutnov zve veřejnost na zajímavou podívanou v sobotu 9. listopadu do haly ZŠ Komenského, kde se již popáté uskuteční Republiková soutěž ČASPV 2019 TeamGym jako 5. závod Českého poháru.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama