reklama 

Softbalistky konečně vybojovaly postup a budou hrát extraligu

15.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1141

Softbalistkám SK Horní Staré Město se podařilo o víkendu postoupit z druhé české softballové ligy žen do extraligy, mezi osm nejlepších družstev v republice. Mezi národní elitu se vracejí po šestnácti letech.

Softbalistky konečně vybojovaly postup a budou hrát extraligu

Extraliga (dříve První česká softballová liga žen) se v Trutnově hrála naposledy v roce 2003, 2001, 2000, 1999 a 1993). V roce 2009 došlo k úpravě soutěžního řádu a rozdělení soutěží na extraligu a druhou českou softballovou ligu.

Od roku 2009 bylo družstvo žen SK Horní Staré Město pravidelným účastníkem, jen v roce 2014 se bohužel podařilo „spadnout“ do třetí ligy. V roce 2015 se nabíraly síly, aby ženy rok 2016 ukončily na 4. místě tabulky druhé ligy. Od té doby byla v Trutnově tendence hrát co nejlépe a postoupit do extraligy.

To se málem podařilo v loňském roce, ale bohužel finálová série s Čechií Praha nedopadla moc dobře a ženy z „Horňáku“ musely zůstat ve druhé lize. Letošní rok nic nenechaly náhodě a popraly se statečně i s Bleskem Jablonec. Finálovou sérii ukončily 3:0 na zápasy (6:1, 2:1 a 21:1). Na poslední duel bohužel Blesk nepřijel ve své plné sestavě, kvůli marodce v týmu. Zápas byl ukončen po třetí směně bodovým rozdílem.

Poslední roky se o tým staral Martin Vachek a dlouholetý trenér a rozhodčí Petr Borovec. Jim patří velký dík, že budou moct trutnovské odchovankyně hrát v extralize. Další dík, že doslova „vyházely“ extraligu pro mladší generace, patří nadhazovačkám Jitce Vachkové a Petře Bartelové. Zkušeným hráčkám, na kterých byla postavena obrana. Docházelo bohužel k tomu, že šikovné hráčky odcházely do jiných týmů, kde extraligu mohly hrát, bylo to dobré i pro jejich rozvoj v rámci reprezentací, hlavně juniorských. Nyní, i když jsou některé na vysokých školách, se vrátí do základní sestavy a posílí trutnovský tým v extralize.

„Čeká nás přes zimu hodně práce jak na zlepšení tréninků, protože extraliga je u nás na velmi vysoké úrovni, tak spoustu organizačních věcí. Doufáme, že to společnou prací oddílu zvládneme a udržíme se v extralize, aby naše dorůstající hráčky měly kde ukázat své hráčské dovednosti,“ uvedla předsedkyně oddílu a trenérka SK HSM Jana Klempířová.

V Trutnově je hodně skvělých hráček, nyní probíhají výběry do různých reprezentací. U18 má již vybráno a v této kategorii má klub velké zastoupení - Sára Kárníková, Dorka Vokatá, Kačka Šťastná a Maruška Binková jsou zařazeny do STM (Střediska talentované mládeže), Kája Berkyová je ve skupině, kterou ještě jeden výběr čeká v lednu. Dorka s Kačkou navíc jedou již letos v listopadu na přípravný turnaj do USA, kde odehrají během jednoho týdne 14 utkání. Jako asistent trenéra s nimi jede i Jana Klempířová.

Kategorii U18 čeká příští rok MS v Peru a v Trutnově doufají, že tam bude velké hráčské zastoupení místního klubu. Do kategorie U15 se hlásí Andrejka Žáková, ta má své výběry tento víkend. Terka Klempířová dostala pozvání do přípravy se seniorským národním týmem a čekají se ještě na nominace U22.

Sledovat klub můžete na Facebooku, Instagramu i webových stránkách www.softball.skhsm.cz.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama