reklama 

Tanečníci z Bene Dance Art Teamu přesídlili na Frimlovku

10.10.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 853

Je to už pár týdnů, co se taneční oddíl Bene Dance Art Team Trutnov připravuje v nových prostorách. Do těch se klub, který v letošní sezoně slaví dvacet let od založení, přestěhoval na Základní školu R. Frimla, kde dříve taneční sál převážně využívalo Středisko volného času Trutnov.

Tanečníci z Bene Dance Art Teamu přesídlili na Frimlovku

Když oddíl BDAT začínal svou činnost, tak se jeho tanečníci vyskytovali v areálu Na Nivách. Pak jejich cesta vedla do tělocvičny zdravotní školy a Olympu, protože potřebovali už i trošku jiné zázemí (sportovnější) a hlavně zrcadlový sál. Jakmile se klub rozšířil a dostal se do fáze, že vozil úspěchy ze závodů, zjistil, že potřebuje ještě větší zázemí. A tak se domluvil na trénování i na základce v Poříčí.

Teď se veškeré zázemí oddílu přesunulo na Frimlovku. „Nechali jsme si jen zdravotní školu, kam budeme chodit v pátek. Potřebujeme totiž jeden velký prostor s parketem, který tanečníkům trošku simuluje prostředí soutěže. Tak aby si na takové prostředí zvykli,“ sdělil nám zakladatel a trenér BDAT Walter Elschek. Všechny ostatní hodiny probíhají v tanečním sálu na Frimlovce.

„Stěhovali jsme se v srpnu, abychom hned od září mohli začít. I teď ale ještě prostory postupně dovybavujeme,“ poukázal Elschek na to, že si kolem sebe chtějí vytvořit více taneční prostředí. Oddíl dokoupil také sportovní vybavení na cvičení a posilování vnitřního svalstva dětí. „Navázali jsme spolupráci s certifikovanou trenérkou Gabrielou Bendovou, která nám bude každé pondělí děti vylepšovat fyzicky,“ prozradil Elschek jednu z novinek.

Činnost Bene Dance Art Team se odehrává v odpoledních hodinách, většinou od tří do sedmi. Ve čtvrtek však trvá i déle, protože na tréninky dětí naváže od osmi večerní seniorský klub, kde se tancuje až do deseti. „Když se pak připravujeme na velké závody, jako byly nedávno v Polsku, scházíme se i o sobotách a nedělích,“ dodal trenér, který má v Trutnově pod sebou okolo sedmdesáti svěřenců.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama