Trutnovské judo má medailistu z republiky, stříbrného Šopince

22.10.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 317

Judisté Lokomotivy o víkendu bojovali o tituly přeborníků republiky mladších a starších žáků v Mladé Boleslavi, kde se dařilo Davidu Šopincovi, který získal stříbrnou medaili. Trutnovský talent však od září již hájí klubové barvy královéhradeckého Judo Clubu. Dorostenci podstoupili generálku před republikou na prestižním evropském turnaji ve slovinské Korošce.

V sobotu zahájil přebor republiky mladší žák Richard Bureš. V kategorii do padesáti kilogramů startovalo 35 závodníků. Bureš se v prvním kole potkal s Janem Havlíčkem z Nového Boru. Po vyrovnané bitvě ale nakonec neuspěl a byl vyřazen hned v úvodním kole.

Stejný osud čekal ve slovinské Korošce i Radka Gottwalda a Jana Lisého. V kategorii U18 byli poraženi v prvním kole. Gottwalda vyřadil Ital a Lisého Slovinec.

Neděle byla mnohem úspěšnější. Gottwald se představil v kategorii U16, kde bylo čtyřicet závodníků a nezačal špatně. V prvním kole porazil Slovince, ve druhém Nizozemce, ale ve třetím a čtvrtém kole prohrál se Srbem resp. Rakušanem. Obsadil dělené deváté místo.

Oba trutnovští judisté, Gottwald a Lisý, bojovali ještě za barvy Judo klubu Liberec v turnaji družstev. Tady se jim rovněž zadařilo. Postupně porazili v základní skupině družstva ze Srbska 3:2, Slovinska 3:2 a Německa 3:2. Dále v pavouku opět Německo 5:0, v semifinále Nizozemí 3:2 a až ve finále podlehli Rusům. Takže z toho byla stříbrná pozice.

Medaile cinkla v neděli také v Mladé Boleslavi, kde nastoupil David Šopinec. V kategorii starších žáků do 46 kg. Mezi 22 závodníky měl Šopinec v prvním kole volný los. Ve druhém kole se potkal s Ladislavem Pačutou (Ostrava), kterého porazil před časovým limitem. Třetí kolo bojoval s Jakubem Huvarem (Ostrava), jehož rovněž porazil před časovým limitem nasazením páky a soupeř „odplácal“.

Ve čtvrtém semifinálovém kole dokonce tekla krev. Šopinec musel být ošetřován. Soupeř z Brna Matěj Varmužka omylem uštědřil Davidovi tržnou ranku na uchu, ale ani to mu nepomohlo. Z vítězství se radoval talent Loko a o medaili bylo rozhodnuto.

Trutnovské judo mělo zástupce ve finále! Soupeř? Dominik Dědek z Prahy. Zápas byl velice vyrovnaný, ale opatrný, bojovalo se o všechno. Titul závodníkovi Judo Klub Hradec Králové unikl o vlásek. Šopinec prohrál nejtěsnějším možným způsobem - na napomenutí za vyšlápnutí mimo zápasiště.

David Šopinec si tak domů přivezl stříbrnou medaili a prodloužil tím trutnovskou bilanci ze šampionátů, odkud judisté Lokomotivy vozí medaile nepřetržitě od roku 2014.