reklama 

Deštivé singly udělaly radost Martincovi, postoupil na MČR

13.8.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 625

Třiadvacet neregistrovaných tenisových hráčů se sjelo v sobotu do Trutnova, aby tady navzdory deštivé předpovědi bojovalo o čtyři postupová místa na mistrovství České republiky v Prostějově.

Deštivé singly udělaly radost Martincovi, postoupil na MČR

V Trutnově se hrál výborný tenis na šesti městských antukových dvorcích, když počasí začalo zlobit až v odpoledních hodinách. Hráči se nejprve utkali ve skupinách o postup mezi nejlepších šestnáct a poté přišel na řadu K.O. systém až do finále.

Od čtvrtfinále se zápasy dohrávaly ve sportovním komplexu Hotelu Davídek, kde umělá antuka i pod kapkami deště hráče nelimitovala.

Z trutnovských hráčů se nejvíce dařilo Oldovi Martincovi, který se postaral o největší překvapení turnaje. I přes nelehkou organizaci celého turnaje vyřadil vítěze kvalifikace z předloňska Michala Pešouta z Jihlavy 6:4, v semifinále již ale nestačil na loňského vítěze Filipa Zimčíka z Prahy 2:6. Po utkání na svůj špatný výkon řekl, že Filipovi stačili na vítězství jen 3 vítězné údery... Hláška turnaje! Nicméně postupem do semifinále si zajistil účast na závěrečném turnaji sezony MČR.

Výborné výkony po celý den předváděl hradecký Marcel Dobrev, který padl po nejhezčím a nejvyrovnanějším zápase turnaje s Martinem Kubátem 6:7. V boji o třetí místo pak přehrál Oldu Martince 6:3.

Ve finálovém zápase se Martinu Kubátovi z Chotěboře podařilo vrátit porážku Filipu Zimčíkovi ze skupinové fáze turnaje 6:1 a stal se po vítězství pardubické kvalifikace i vítězem královéhradecké.

Výsledky vyřazovací části turnaje

Osmifinále:
Havlíček - Fizér 7:6
Dobrev - Vojtíšek 6:2
Podrábský - Nádvorník 6:4
Kubát - Černý 7:6
Zimčík - Rapan 6:2
Pikula - Lidický 6:1
Martinec - Pešout 6:4
Pham - Chaloupka 7:5

Čtvrtfinále:
Dobrev - Havlíček 6:1
Kubát - Podrábský 6:1
Zimčík - Pikula 4:2 skreč
Martinec - Pham 6:1

Semifinále:
Zimčík - Martinec 6:2
Kubát - Dobrev 7:6

O 3. místo:
Dobrev - Martinec 6:3

Finále:
Kubát - Zimčík 6:1

Všichni neregistrovaní tenisté jsou pak zváni na deblovou kvalifikaci, která se bude hrát na trutnovských kurtech v sobotu 31. srpna.

(oma, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv turnaje

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama