reklama 

Jezdce čeká parkur a drezura, zajímavostí bude soška koně

14.8.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 672

V Jezdeckém areálu TJ Krakonoš Trutnov ve Svobodě nad Úpou se v sobotu a v neděli vždy od deseti hodin uskuteční výjimečná sportovní akce – skokové a drezurní závody. Podle organizátora akce Aleka Pejose je hlavním programem druhý ročník Memoriálu Františka Ventury.

Jezdce čeká parkur a drezura, zajímavostí bude soška koně

To byl olympijský vítěz z Amsterodamu v roce 1928 v jezdecké disciplíně parkur. Závod je určen pro jezdce od 16 do 25 let. „Zajímavostí jistě bude shlédnutí přesné repliky skoku, který rozhodl o vítězství legendárního československého jezdce na olympijských hrách,“ upozornil Pejos. Po pětadvaceti letech zde bude také vystavena soška koně, kterou tehdy Venturovi osobně předala holandská královna Vilemína.

Zpět ale k samotným závodům. V sobotu budou na programu skokové soutěže od 80 do 130 centimetrů. Vyvrcholením prvního dne bude soutěž o Cenu Czech Equestrian Team. „V neděli jsou pořádány drezurní soutěže,“ uvedl organizátor, který do sportovního areálu pozval všechny příznivce koní a jezdeckého sportu zvláště ke shlédnutí výkonu jezdců na novém moderním povrchu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Stanislav Ondráček

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama