reklama 

Karatistka Hurdálková vybojovala bronz na mistrovství světa

12.8.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 692

Trutnovští karatisté o prázdninách nezaháleli, ale pečlivě se připravovali pod vedením trenéra Dominika Majery na mistrovství světa v karate SKIF v Hradci Králové. Světový šampionát byl vrcholem sezony a nominaci na něj si museli vybojovat na turnajích během celého roku.

Karatistka Hurdálková vybojovala bronz na mistrovství světa

Za SKBU Trutnov se nominovali Tadeáš Orság v kata a kumite chlapci 12 - 13 let, Jáchym Šanda kumite chlapci 14 - 15 years, Barbora Hurdálková kata a kumite dívky 14 - 15 let a Kateřina Hurdálková kumite ženy masters 40 - 44 let.

Průběh zápasů na mistrovství byl velice napínavý a trutnovští karatisté do turnaje dali všechno. Jáchym Šanda byl v prvním kole zraněn soupeřem a skončil v péči lékařů. Tadeáš Orság úspěšně prošel prvními koly v kata i kumite. Ve druhých kolech však na soupeře nestačil. Barbora Hurdálková uspěla v prvním kole soutěže kumite. Bohužel ve druhém kole potkala o mnoho vyšší soupeřku, na kterou nestačila.

Nejúspěšnější závodnicí se tak stala Kateřina Hurdálková, která vybojovala pro naši republiku třetí místo a mohla tak na stupních vítězů zvednout českou vlajku.

Šampionát také doprovázel bohatý doprovodný program, jehož součástí bylo i zacvičení katy heian shodan nebo-li katy pro mír, kterou přijeli podpořit i další trutnovští karatisté. Společně byl tak vytvořen nový rekord do Guinnessovy knihy rekordů počtem 1359 cvičenců.

(lhu, khu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama