reklama 

Powerteam opět na stupních vítězů, Lukeš byl třetí v benchpressu

11.8.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 410

Pohárová soutěž v benchpressu a mrtvém tahu ve Starých Křečanech na úpatí Lužických hor přinesla oddílu silových sportů Powerteam Trutnov medailový úspěch v podobě třetího místa Aleše Lukeše.

Powerteam opět na stupních vítězů, Lukeš byl třetí v benchpressu

Prestižního klání s mezinárodní účastní, kde byla mimo jiné možnost zapsání rekordů či nominace na mistrovství světa asociace WUAP, které se bude konat v Chicagu na podzim tohoto roku, se zúčastnili dva borci trutnovského Powerteamu.

Aleš Lukeš se představil v kategorii Benchpress Equip mezi muži open. Trutnovský závodník si poradil s náročnými podmínkami, kdy musel překonat zimu a déšť. Teploměr ukazoval 13 stupňů, takže bylo velmi těžké předvést maximální výkon a zároveň se vyvarovat zranění. To se však Alešovi povedlo a vzepřená váha 180 kg mu zajistila bronzovou medaili.

Druhým silákem byl Tomáš Mikulec, který však soutěžní pokusy technicky nezvládl a soutěž nedokončil.

Na závod doprovázel závodníky jejich trenér, nejúspěšnější trutnovský silový sportovec Jaromír Kratochvíl, který k výkonu svých svěřenců sdělil: „Benchpressu se Aleš věnuje naplno jen chvíli, přesto jsem s jeho výkonem spokojený. Je vidět, že naše práce přináší úspěchy. Teď si dáme od benče pauzu a Aleš se připraví na závody v mrtvém tahu, kde by se výkon měl pohybovat kolem trojnásobku jeho hmotnosti. U Tomáše se projevila dlouhá náročná příprava, a přestože na soutěži dvakrát svůj pokus s 210 kg zvedl, bohužel mu nebyl ani jednou uznán jako platný.“

Letos se jednalo o třetí soutěž, kterou siláci z Powerteamu absolvovali a ze všech odjížděli s medailemi na krku.

(jkr, bog)
redakce@trutnoviky.cz
foto: archiv hráček

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama