reklama 

Softballové léto, jak má vypadat

6.8.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1071

O víkendu se vrátily ze zahraničí hráčky SK Horní Staré Město, které bojovaly na různých místech planety o medaile. Nikolka Krajčová s trenérkou Janou Klempířovou pobývaly v tchajwanském Tainanu, kde vybojovaly na úplně prvním World Cupu U12 mix bronzové medaile. Anežka Krajčová, Káťa Šťastná a Kája Berkyová zase reprezentovaly v ne tak vzdáleném chorvatském Zagrebu, odkud přivezly také bronzové medaile, tentokrát z ME U16.

Softballové léto, jak má vypadat

Nikolka s Janou to neměly tak složité jako ostatní hráčky. Na úplně první World Cup U12 mix vyjel národní tým dvanáctiletých hráčů a hráček na pozvání WBSC (World baseball and softball confederation) jako jediný z Evropy. Pozvání přijala pořádající Chinese Taipei, Indonésie, Peru a Česká republika. Bylo to prostě pozvání, které se neodmítá.

Pro hráče i trenéry to byla skvělá zkušenost jak s odlišnou kulturou, tak s úrovní hry. A naše děti se tam neztratily. Nejenže dobře reprezentovaly, ale zaujaly i svou hrou. S Peru oba zápasy prohrály pouze 0:1, zato Indonésii se podařilo porazit dvakrát v základní části a nakonec v boji o bronzovou medaili. S týmem Chinese Taipei to bylo o dost horší. Byl to skvěle připravený tým a nedal nikomu z účastníků šanci na výhru. Kromě herních zážitků se dostalo hráčům i trenérům i krásného přijetí místních obyvatel, základní školy, která připravila program a výlety.

Anežka, Káťa a Kája to měly o poznání těžší. Bojovaly s národním týmem U16 o medaile na mistrovství Evropy v Zagrebu. V základní části podlehly pouze Nizozemí a v boji o finále Itálii. Vybojování bronzové medaile nenechaly náhodě a porazily Rusko vysoko 11:1. Zlato vybojovalo Nizozemsko a stříbro Itálie. Skvěle se předvedla Katka Šťastná, která se v pálkařských statistikách vyšplhala až na 4. místo. Katka se celé jaro na pálce trápila, odpaly se jí nedařily, tak jak si přála, ale nakonec forma přišla v pravou chvíli.

Další zahraniční zkušenost mají Maruška Binková, Dorka Vokatá a Kačka Šťastná. Ty se pod vedením Michala Binka účastnily Evropské kvalifikace Senior League (do 17 let) o postup na Světovou Sérii v USA. Bohužel jen vítěz bere vše a to se tentokrát podařilo Nizozemí.

Nizozemí a Itálie jsou našimi dlouholetými rivaly ve všech věkových kategoriích.

Zahraniční, nereprezentační, herní zkušenost má i Terka Klempířová, která jela na Sardinii „na výpomoc“. Strávila v Nuoru spolu s dalšími českými hráčkami 14 dní (dva herní víkendy a několik tréninku). I to je zkušenost k nezaplacení, kterou pak může přenést do hry v klubu.

Jak se dívkám daří i v sezoně, můžete na www.softball.skhsm.cz nebo na www.softball.cz

(jkl, bog)
redakce@trutnoviky.cz
foto: archiv hráček

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama