reklama 

Třetí místo pro malé Rytíře, hráli už bez asistence trenéra

28.2.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 509

Další z řady přípravných turnajů odehráli nejmladší hráči trutnovských Rytířů v neděli v Kostelci nad Orlicí. V pěti zápasech jednou remizovali, dvakrát prohráli a dvakrát vyhráli.

Třetí místo pro malé Rytíře, hráli už bez asistence trenéra

První zápas proti pardubickým Wayne´s začal lépe pro soupeře. Trutnovští celý zápas dotahovali, ale nakonec pouze remizovali 10:10. Remíza byla vydřená, ale zasloužená.

V druhém zápase se Rytíři přetahovali o vedení s choceňskými Orli a nakonec podlehli 12:15. Hra byla obohacena samostatnou hrou malých baseballistů bez pomoci trenéra na první metě. Tedy příprava na hlavní sezonu, jak má být.

Ve třetím zápase došlo na utkání s budoucím vítězem a rytířská hra byla parádní. Nastoupili rozehraní z předchozího duelu a vlétli na Klackaře z Kostelce jako lavina. Začali silnou pálkou a doplnili ji přesnou hrou v obraně. Za tohle utkání patří všem hráčům velká pochvala. Všichni hráli nejlépe, jak umí a nakonec překvapivě vyhráli 12:4. V závěru turnaje se ukázalo, že Rytíři byli jediní, kdo pozdějšího vítěze porazil.

Čtvrtým zápasem byla odehrána základní skupina, a protože Trutnovští skončili třetí, čekalo je semifinále s druhými Orlíky. A opět předvedli hru bez asistence trenéra na první metě a po velmi vyrovnaném zápase prohráli 12:16. Opět se dařilo na pálce, ale v poli tentokrát nakupili více chyb.

Do velkého finále se sice Rytíři nedostali, avšak do boje o třetí místo vstoupili s chutí vyhrát. A to se nakonec proti pardubickým Wayne´s povedlo, a to dokonce i když větší část zápasu hráli opět bez asistence trenéra na první metě. Konečné skóre se zastavilo na stavu 12:8.

Účinkování na turnaji hodnotí hlavní trenérka Vendy Talábová velmi kladně a už se těší na nadcházející sezonu. Kromě hráčů patří velké poděkování asistentům trenéra a v neposlední řadě všem rodičům, kteří po celou dobu turnaje své ratolesti výrazně podporovali.

Sestava Rytířů: O. Poláček , D. Paták, M. Taláb, F. Paták, F. Binková, J. Rosulek, J. Veselý a M. Dostál, trenéři: V. Talábová, Paták, Rosulek.

Pokud vás nebo vaše děti zaujal tento sport, můžete se přijít podívat na chystané zimní přípravné turnaje, které se budou hrát v Trutnově ve sportovní hale ZŠ R. Frimla, a to 2. března (mezinárodní turnaj kategorie U11) a 9. března (kategorie U7).

(rt, bog)
michal@trutnovinky.cz
foto: www.rytíři–trutnov.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama