reklama 

Trutnovská Dračice se opět vydařila a vyhrál „Horňák“

17.2.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 372

„Turbo softball“, jak nazýváme halovou obdobu softballu, hostila o víkendu hala ZŠ Mládežnická v Trutnově. Tentokrát pro kategorii U13. Sjelo se sedm týmů, některé tradiční a několik nováčků.

Trutnovská Dračice se opět vydařila a vyhrál „Horňák“

Turnaj byl vyhlášen pro týmy „mix“. To znamená, že mohly v jednom družstvu startovat jak dívky, tak chlapci. Ale protože v Trutnově máme i ryze chlapecký oddíl, který hraje baseball - Rytíře, dostal pozvání pro oživení turnaje také. A pořadatelé dobře udělali.

Hned na začátku Rytíři nastavili laťku hodně vysoko. Vypadalo to, že projdou turnajem jednoznačně bez porážky. V základní části, která se hrála systémem každý s každým, se jim to opravdu podařilo a do finále šli z prvního místa.

Domácímu „Horňáku“ se naopak od začátku nedařilo. Hned první dva zápasy holky prohrály - právě s Rytíři a druhé utkání s SC Dvůr Králové nad Labem. Pak se ale vzpamatovaly a další zápasy dobojovaly vždy do vítězného konce. Dostaly se tím do semifinále, kde až v prodloužení se jim podařilo vyhrát nad SC Dvůr Králové nad Labem 20:18.

Do finále s Rytíři šly dívky HSM s obavami, že dostanou pořádně „nařezáno“. Opak se ale stal skutečností.  Hned v úvodu nasázely holky klukům sedm bodů. Rytíři pak v průběhu čtyř směn dotahovali postupně, ale nepodařilo se jim to a „Horňák“ nakonec vyhrál celý turnaj výsledkem 19:18.

Ostatní zápasy byly samozřejmě také zajímavé. Velmi pěknou hru bylo vidět od děvčat s Piranhas Beroun, nováčka turnaje. Jejich zápasy končily nešťastně vždy prohrou o jeden nebo dva body. Trochu smůly měli pátí Storms a sedmí SaBaT. Ale bojovalo se vždy do konce s plným nasazením. Čtvrtí Joudrs Praha přijeli pouze se sedmi hráčkami, kvůli marodce, ale ostatní týmy jim vždy nějaké hráčky „zapůjčily“. Těm patří velký dík, že to nevzdali a přijeli.

Konečné pořadí:
1. SK Horní Staré Město
2. Rytíři Trutnov
3. SC Dvůr Králové nad Labem
4. Joudrs Praha
5. Storms Praha
6. Piranhas Beroun
7. SaBaT Praha

V rámci turnaje byly vyhlášeny i individuální ceny trenérů: Lukáš Michera z týmu Rytířů, Matylda Binková z HSM, Viktorie Sedláčková ze Storms, Sára Dačeva ze SaBatu, Melánie Havranová z SC Dvůr Králové nad Labem, Ema Svobodová z Piranhas Beroun a Karolína Janáková z Joudrs Praha.

Vzhledem k množství cen od rodičů a sponzorů byly vyhlášeni i nejmladší hráči, protože i ti se významně podíleli na úspěchu svých týmů: Jakub Baláž (2007) z Rytířů, Eva Jirošová (2010) ze Storms, Adélka Beranová (2010) ze SaBaTu, Ella Rousková (2010) z SC Dvůr Králové nad Labem, Lucie Režňáková (2008) z Piranhas Beroun, Lucie Ondrová (2008) z Joudrs Praha a úplně nejmladší účastníci turnaje z domácího SK Horní Staré Město Fanča Binková a Adélka Lukášová (2011).

Velké díky patří všem dobrovolníkům, Jardovi za stravování, rodičům za ceny a trenérům za trpělivost a KZČ Mládežnická za zázemí a pomoc.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: Tomáš Pek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama