reklama 

Karlovarské Grande Finale triatletů se třemi medailemi

3.9.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 278

Zatímco začátek prázdnin patří v Karlových Varech červenému koberci a filmovým hvězdám, na konci prázdnin se tam na modrém koberci představují hvězdy světového triatlonu. V rámci víkendu Světového poháru v triatlonu se Trutnováci v Karlových Varech zúčastnili posledního závodu Českého poháru.

Karlovarské Grande Finale triatletů se třemi medailemi

V závěru sezony už není lehké udržet vysokou výkonnost, trutnovským závodníkům se to ale vesměs povedlo. Na stupně vítězů se opět prosadili medailisté z MČR Anna Petráčková (10 - 11 let) a Kryštof Pásler (dorost), oba obsadili třetí místo. Dobrou triatlonovou formu po čase opět nalezla Nicol Kirschová. Druhé místo je jejím nejlepším výsledkem v sezoně a skvělým rozloučením s kategorií 12 - 13 let. V celkovém hodnocení poháru se dokonce prodrala na čtvrté místo. Nejlepší závod sezony si zaplaval, zajel a zaběhl také Adam Skořepa, 6. místo je i pro něho posledním výsledkem v kategorii starších žáků 14 - 15 let.

Kinkine, prchni!

Nejdramatičtěji se z trutnovského pohledu vyvíjel závod kategorie dorostenců na tratích 750 m plavání, 20 km na kole a 5 km běhu. Na těchto distancích už startují závodníci společně s kategorií juniorů a mužů.

Kryštof Pásler vyplaval ve druhé skupině, která se vytvořila cca 40 sekund za nejlepším českým plavcem Lukášem Červenkou (ten mimochodem o den později vyplaval na 6. místě v závodu Světového poháru). V kopcovitém profilu cyklistické části se skupina neustále trhala a zase spojovala, nicméně Kryštof se v ní s přehledem držel a do druhého depa přijel na 8. místě absolutního pořadí a čtvrtý mezi dorostenci. Motivací do běžecké části mu byly nejen stupně vítězů v karlovarském závodě, ale i bronzová příčka v celkovém pořadí dorosteneckého poháru. Po skvělém výkonu (2. nejlepší běžecký čas mezi dorostenci) se mu to první povedlo, ale to druhé ne. V celkovém pořadí Českého poháru se posunul na 5. místo a zpětně ho ještě jednou zamrzel defekt, který jej vyřadil z výborně rozjetého závodu v Sokolově.

Kryštofův trenér Pavel Káňa hodnotil závod následovně: „To třetí místo bylo vybojované ve skvělém finiši, ze kterého jsem měl dost vykřičené hlasivky. Trochu jsem čekal, že Kinkin (Kryštofova přezdívka - pozn.) bude mít po kole ještě lepší pozici a bude ji spíše hájit před lepšími běžci. Ostatní kluci byli ale na kopce taky dobře připraveni, a tak musel naopak útočit v běhu. A on po té kolonádě běžel skoro jako falešný číšník Dalibor Vrána z filmu Vrchní, prchni!“

Třetí místo v celkovém hodnocení poháru bylo podle trenéra sice blízko, ale aspoň má Kryštof motivaci do příštího roku. „Letos byl ve dvouleté dorostenecké kategorii jasně nejlepším prvoročákem, má medaili z republiky, 4. místo z olympiády a první start na Evropském poháru. Příští rok může být zase výše,“ věří, že se také udrží v juniorské reprezentaci.

Teď Kryštofa stejně jako ostatní závodníky čeká zasloužené volno, ale na gauči určitě sedět nebude. Jako bezprostřední odměnu mají kluci domluveno půjčení testovacích kol na trutnovských trailech.

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama