reklama 

Maďarské medailové tažení tanečníků z Bene Dance Art Teamu

18.9.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 938

Na konci prázdnin se v maďarském Siofóku, který leží na břehu Balatonu, konala mezinárodní taneční soutěž pod záštitou organizace WADF „IV International Beach Dance Cup“, která svým významem a počtem účastníků z mnoha zemí Evropy byla jednou z generálek na podzimní mistrovství světa. Tento šampionát se bude konat v České republice.

Maďarské medailové tažení tanečníků z Bene Dance Art Teamu

Trutnovští tanečníci z Bene Dance Art Teamu Waltera Elscheka se představili v latinsko-amerických, karibských i streetových tancích, v nichž skutečně excelovali. Tančili proti většině svých rivalů z evropského šampionátu a ještě k tomu rozšířili i počet disciplín.

Skvěle cílená příprava přinesla zasloužený výsledek v podobě medailových umístění. Podíleli se na nich všichni účastníci výpravy, kteří startovali ve třech věkových kategorií.

Nejmladší tanečník Michael Krameš (10 let) získal v sólech 1x zlatý pohár, 2x stříbrnou a 3x bronzovou medaili. Natálie Kramešová (13 let) si ze sól přivezla stříbro a bronz. Karolína Tučková (13 let) se protančila v osmi sólových disciplínách šestkrát do finále a vybojovala dva bronzové kovy. Adéla Fajfrová (15 let) se dostala v osmi sólových disciplínách do finále pětkrát a umístila se čtyřikrát na čtvrtém místě.Pozice všech tanečníků nebyla lehká. Tančili proti 30 až 40 soupeřům, mezi nimiž byly i evropské šampiónky i mistryně světa.

Velký úspěch pak společně zaznamenaly bronzové medailistky z evropského šampionátu Adéla Fajfrová a Karolína Tučková, kterým se podařilo v synchronizovaných tancích prorazit šestkrát na stříbrné pozice a ve dvou disciplínách získaly zlato. Tančily ve skvělé formě a dokázaly, že jejich vavříny z mistrovsví Evropy i světa nebyly náhodné.

Trenér TK BDAT Walter Elschek byl na své tanečníky náležitě hrdý. Trofeje, kterými se jeho svěřenci pyšní, odráží kvalitu jeho trenérské práce.

Velké díky patří všem rodičům za skvělou přípravu a realizaci celého výjezdu na tuto krásnou mezinárodní soutěž a tanečníkům za skvělou reprezentaci naší země, města i klubu.

Poprázdninovou část taneční sezony zahájí klub ve svém novém zrcadlovém tanečním sále, který se nachází v prostorách Základní školy R. Frimla, přípravami na mezinárodní soutěže v polské Jelení Hoře a Varšavě.

(bdat, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama