reklama 

Rytíři vyhráli kvalifikační turnaj na mistrovství republiky

19.9.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 561

Uplynulý víkend se v Trutnově konal jeden ze tří celorepublikových kvalifikačních turnajů malých baseballistů kategorie U9 (do 9 let) na MČR, které se uskuteční poslední zářijový víkend v Blansku. Na toto zápolení se sjelo devět týmů, které byly rozděleny do tří skupin. Pro postup na šampionát bylo potřeba skončit do pátého místa v konečném pořadí. Postup měli zajištěni vítězové skupin, kteří se následně utkali v souboji o celkové prvenství v turnaji. O poslední dvě postupová místa se utkali ostatní účastnící ve vyřazovacích bojích.

Rytíři vyhráli kvalifikační turnaj na mistrovství republiky

Mladí trutnovští Rytíři tak měli jasný cíl a tím bylo vítězství ve své skupině a jistota postupu bez nutnosti dalších bojů. Plán se povedl realizovat dokonale a po dvou vítězstvích s Klackaři Kostelec nad Orlicí 16:0 a Patriots Liberec 14:6 opanovali skupinu B a zajistili si kýžený postup. A také se mohli připravovat na souboje o konečné umístění v turnaji.

Do skupiny o tři nejlepší týmy turnaje se spolu s Rytířů probojovaly dva pražské velkokluby - Kotlářka a Eagles. Právě druhý jmenovaný byl prvním soupeřem domácích hráčů. Ti do utkání s papírovým favoritem, který soupeře v základní skupině zcela převálcoval, vstoupili bez respektu. Trpělivou a bezchybnou hrou v obraně i útoku postupně navyšovali své vedení a přes drobný herní výpadek v koncovce utkání Rytíři získali vítězstvím 9:5 velmi cenný skalp. Poslední utkání ve finálové skupině bylo zároveň soubojem o vítězství v kvalifikačním turnaji, neboť i Kotlářka Praha nad Eagles zvítězila. A bylo to finálové utkání, jak se patří!

Do zápasu vstoupili lépe Trutnovští a vypracovali si vedení 3:1. Kotlářka se ale nenechala zahanbit a brzy si vzala vedení na svou stranu 3:4. V dohrávce utkání se domácím podařilo stáhnout manko a dovést zápas do prodloužení. V tomto se povedlo každému týmu získat po bodu, a tak při skóre 5:5 muselo dojít na extra inning. V tom se Rytířům podařilo udržet soupeře bez skórování a naopak sami, v pro diváky infarktovém doběhu Ondry Poláčka, bodovali a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 6:5.

„Všichni hráči si zaslouží obrovskou pochvalu za odvedenou hru a výkony. Vždyť za sebou nechali týmy, které mají špičkové tréninkové podmínky a velkou hráčskou základnu. Kotlářka Praha, Eagles i čtvrtý postupující Arrows Ostrava hrají nejvyšší baseballovou soutěž mužů a chlubí se špičkovými baseballovými areály s profesionálním zázemím,“ uvedl trenér Rytířů Jan Kyncl a rovněž poděkoval za skvělou diváckou kulisu a podporu. „Za 14 dní v Blansku nám držte pěsti.“

Konečné umístění

1. Rytíři Trutnov
2. Kotlářka Praha
3. Eagles Praha
4. Arrows Ostrava
5. Orli Choceň
6. Patriots Liberec
7. - 9. Spectrum Praha
7. - 9. Klasik Frýdek-Místek
7. - 9. Klackaři Kostelec nad Orlicí

Výsledkový servis

Rytíři Trutnov - Klackaři Kostelec nad Orlicí 16:0
Orli Choceň - Eagles Praha 8:13
Spectrum Praha - Kotlářka Praha 1:6
Klasik Frýdek-Místek - Orli Choceň 2:13
Arrows Ostrava - Spectrum Praha 4:3
Klackaři Kostelec nad Orlicí - Patriots Liberec 3:15
Eagles Praha - Klasik Frýdek-Místek 11:1
Patriots Liberec - Rytíři Trutnov 6:14
Kotlářka Praha - Arrows Ostrava 8:0
Orli Choceň - Klackaři Kostelec nad Orlicí 15:1   
Eagles Praha - Rytíři Trutnov 5:9    
Patriots Liberec - Spectrum Praha 10:5   
Kotlářka Praha - Eagles Praha 10:1   
Arrows Ostrava - Klasik Frýdek-Místek 13:4   
Rytíři Trutnov - Kotlářka Praha 6:5
Patriots Liberec - Orli Choceň 6:12   

(jky, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Daniel Jakwerth

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama