reklama 

Šopinec dvakrát na bedně v Českém poháru, zlatý hattrick Bradlera v Rakousku

18.9.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 474

O víkendu se trutnovští judisté vydali na další turnaje po prázdninové přestávce. Výsledkem je pět medailí - zlatý hattrick pro Bradlera, dvě medaile pro Šopince a další dva zlaté kovy.

Šopinec dvakrát na bedně v Českém poháru, zlatý hattrick Bradlera v Rakousku

Junior, dorostenci, starší a mladší žáci vyjeli sbírat body do nominace na republiku. Poslední kolo Českého poháru se konalo v Brně. Velmi dobrým výsledkem se blýskl starší žák David Šopinec, který v sobotu využil možnosti startu v kategorii dorostu a zvítězil. Ke zlatu se probojoval třemi vyhranými zápasy nad Janem Mrázkem (Brno), Danielem Kremlou (Teplice) a ve finále s Ondřejem Bodnárem (Příbram).

Bod do národního rankingu v kategorii dorostu vybojovali Jan Lisý vyhraným zápasem nad Kirgistáncem Adarkieevem, který reprezentuje Plzeň, a Matěj Krčmář nad Michalem Kalousem (Hradec Králové). Michal Imerlišvili a Šimon Brezáni se neprosadili.  Rovněž junior Petr Kudrna v mužské kategorii neuspěl.

V neděli bojovali starší a mladší žáci. Nejúspěšnější byl opět David Šopinec, který vybojoval v kategorii starších žáků bronzovou medaili. A na velkém turnaji se postavil po druhé na bednu! Důležité body připsal dvěma vítězstvími i Richard Bureš a jedním vyhraným zápasem Tadeáš Turičík. Michal Žilka se neprosadil.

ZLATÝ HATTRICK PRO BRADLERA

V sobotu vyjeli trutnovští veteráni Jarda Linhart, Petr Vostřez a Rudolf Bradler reprezentovat Českou republiky do Lince na mezinárodní mistrovství Rakouska, pod vedením národního kouče Jaroslava Banzela.Turnaje se zúčastnilo šest reprezentací, překvapením byla účast Egypta. Linhart a Vostřez na tomto turnaji získali svůj první titul mezinárodních mistrů Rakouska. Oba dva po velice dobře zvládnutých zápasech jak technicky, tak takticky vše ukončili před časovým limitem na ipon. A ne jednou si získali potlesk diváků za své výborné výkony.

Bradler na tomto turnaji dokázal po třetí za sebou zvítězit, takže se může pyšnit zlatým rakouským hattrickem. Všechny své souboje taktéž vyhrál na ipon. Nejtěžší bitvu svedl ve finále s Egypťanem Osamou, kterého v golden skóre porazil držením na ipon.

Trutnováci přispěli svými výkony k celkovému vítězství českého týmu v hodnocení národů a reprezentační trenér Banzel všechny pochválil za super výkony. Za 14 dní čeká trutnovské borce mistrovství republiky a v polovině října nejdůležitější turnaj sezony, světový šampionát v Maroku.

 

(rgo, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama