reklama 

Trutnov se ukázal jako sportovní město. Navzdory počasí

3.9.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1263

Hezké sportovní, i když místy deštivé odpoledne se včera uskutečnilo na nábřeží řeky Úpy. V areálu zdejších sportovišť už potřetí proběhla náborová akce Rozhýbejme Trutnov, která dětem a rodičům - na jednom místě pohromadě - ukazuje možnosti nabídky sportování v našem městě. A jak se ukázalo, akce je to velmi oblíbená. Od hojné účasti neodradilo ani nevlídné počasí.

Trutnov se ukázal jako sportovní město. Navzdory počasí

Akce, která za první ročník obdržela od redakce Trutnovinek cenu za Mimořádný počin roku 2017, se letos konala ve trošku „stísněném“ prostředí. Kvůli rekonstrukcím se nedalo využít jak koupaliště, tak umělka. Odtud se však stanoviště přesunula na hřiště s přírodní trávou. Déšť pak způsobil, že některé oddíly kvůli bezpečnosti a technickému zázemí musely svou účast na letošním ročníku zrušit.

Zavřený byl skatepark a pumptrack, který se právě před rokem na akci slavnostně otevíral. Chyběli gymnastiky sportovní i moderní, thajboxeři, siloví trojbojaři… Celkem asi sedm oddílů. „I tak je ale nabídka opravdu široká a je si z čeho vybírat. Kdo dorazil, určitě nelituje. Trutnov je město, kde se sportuje a je to tady vidět. Lidé přišli i přes nepříznivé počasí,“ uvedl starosta Trutnova Iva Adamec.

„A je také vidět, že rok od roku akce roste. Dnes už téměř každý oddíl má svůj stan a vypadá to fakt dobře,“ doplnil Radek Horák, vedoucí sportovních zařízení společnosti Mebys, která s městem akci pořádá.

Před zimním stadionem se střílelo na hokejovou branku a místní oddíl zval na svůj velký nábor Pojď hrát hokej, který se bude konat 26. září. V řece pádlovali kanoisté, kteří měli ve vodě připravené čtyři lodě na vyzkoušení pro děti a další dvě závodní na obhlídku na břehu. „Předloni ještě tak ne, ale loni už ten zájem o oddíl byl opravdu velký,“ prozradil předseda kanoistů Pavel Míl, že akce nese ovoce.

U vstupu do městského stadionu se hrály šachy, za plotem měli orientační běžci postavenou krátkou trať, vedle tancovaly dívky z ReBels teamu, v útrobách tribuny rozložili tatami judisté, na atletickém oválu se běhalo, skákalo, házelo… „Kdo získá šest razítek na našich stanovištích, tak si může přijít pro tatranku,“ hlásila Michaela Musilová z atletického oddílu Lokomotivy.

Na fotbalovém hřišti probíhaly ukázky z tréninku fotbalu, americký fotbalu i ragby. A betonový plac patřil cyklistům, triatlonistům, basketbalistům či vyznavačům pálkovacích her. Své zástupce na akci měl i Kasper - Swix Team, který zval veřejnost na seminář a závod na kolečkových lyžích. Supersprint se uskuteční 3. října v areálu firmy Kasper.

„Začali jsme chodit do předškoláků, bude nám šest, tak už se pomalu začínáme ohlížet po nějakém sportu, který bychom mohli aktivně provozovat. Favoritem je gymnastika, kterou dělala sestra. Tak čekáme, že půjde v jejich šlépějích. Uvidíme, jak se rozhodne. Já osobně bych si přál, aby hrál tenis, to je sport, který se mi líbí ze všech nejvíc,“ řekl nám tatínek Michal z Trutnova, jenž po stadionu kroužil s dcerou Lily. V tenisovém areálu se pak pohybovali i volejbalisté.

Z Mladých Buků dorazil na Rozhýbejme Trutnov s manželkou, dcerkou a synkem tatínek Michal. „Myslím, že je to dobrá akce. Rodiče by se měli věnovat dětem, aby začaly víc sportovat a ne je jen nechat sedět doma u tabletu a telefonu,“ řekl, že jejich děti ke sportu vedou. „Holka lyžuje v Janských Lázních, ale teď bychom pro ni chtěli ještě nějaký letní sport. Klukovi jsou teprve tři, tak má ještě čas, ale v neděli už půjde na hokej. A možná pak fotbal nebo baseball,“ dodal.

Rozhodování mezi tanečním kroužkem a gymnastikou má před sebou se svou dcerou maminka Katka z Trutnova. „Dcera hodně ráda tancuje, chodila na SVČ, ale teď bychom ji chtěli zase posunout někam dál. Ale gymnastika tady dnes nebyla, tak se ještě půjdeme podívat na trénink na ZŠ Komenského a pak uvidíme,“ sdělila.

Prezentace sportovních klubů trvala dvě hodiny, a jak při svém odchodu pronesl starosta Adamec, určitě se tato akce bude konat i v dalších letech.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama