reklama 

Úspěšné léto tenisového žactva

18.9.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 316

Trutnovské žačky a žáci se výrazným způsobem zapsali do výsledkových listin letních turnajů pořádaných Českým tenisovým svazem.

Úspěšné léto tenisového žactva

Zleva: Adam Sedláček, Petr Javůrek a Matyáš Soumar.

Martin Fiala, ročník 2006, se po vítězství na oblastních přeborech probojoval na republikový šampionát staršího žactva, který se konal ve dnech 13. - 18. srpna v Jablonci. Zatímco v prvním kole dvouhry podlehl o rok staršímu Koláříkovi (TK Škoda Plzeň), ve čtyřhře se probojoval mezi šestnáct nejlepších párů.

„Rád bych k tomu podotknul, že již samotná účast na přeborech republiky je velkým úspěchem a Martin bude mít v příštím roce příležitost tento výsledek ještě vylepšit,“ uvedl trutnovský trenér Libor Davídek.

Dále si Martin během letních turnajů zahrál semifinále dvouhry v Hradci Králové a zvítězil ve čtyřhře ve Znojmě. Za zmínku stojí i jeho účast na republikovém šampionátu smíšených družstev, které jako hostující hráč odehrál v barvách Tenis-Centra DTJ HK.

Další stálicí a garantem výborných výsledků je již pravidelně Eliška Hrabalová, ročník 2005. Stejně jako její oddílový kolega se Eliška vítězstvím na oblastních přeborech kvalifikovala na republikový šampionát starších žaček ve Frýdlantu nad Ostravicí. Ve dvouhře se dostala mezi nejlepších šestnáct hráček a ve čtyřhře dokonce mezi osm nejlepších párů. Dalším úspěchem je účast Elišky na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci, kde však podlehla hned ve svých úvodních utkáních dvouhry a čtyřhry. Kromě toho hraje Eliška pravidelně a úspěšně turnaje dorostenek a žen, přičemž se pravidelně probojovává do závěrečných kol, ačkoliv je věkem ještě starší žačkou.


Eliška Hrabalová.

Velký pokrok udělal v posledních měsících Matyáš Soumar, ročník 2006. Matyáš zaznamenal finálové účasti ve dvouhře a čtyřhře v Hradci Králové, semifinále dvouhry a finále čtyřhry v Žamberku, další semifinále dvouhry a finále čtyřhry v Hradci, to samé pak zopakoval ve Dvoře Králové. V Hradci získal další dvě druhá místa ve dvouhře a jedno druhé a třetí ve čtyřhře.

Tři čtvrtfinálové účasti ve dvouhře a jedno první místo ve čtyřhře staršího žactva zaznamenal v letních měsících Miroslav Podrábský, ročník 2007. Dalším velkým úspěchem je jeho účast na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci, kde postoupil ve dvouhře v nejsilnější možné konkurenci z celé republiky mezi nejlepších šestnáct hráčů.

Dobré léto má za sebou Adam Sedláček, ročník 2006. Důkazem budiž jeho semifinálová účast ve dvouhře v Mělníku, Dvoře Králové a dvojnásobná v Hradci Králové. Ještě úspěšnější byl ve čtyřhrách, kde obsadil dvě první a jedno druhé místo.

Jednu semifinálovou účast a dvě čtvrtfinálové, obojí ve dvouhře, má na svém kontě Petr Javůrek, ročník 2006. Ve čtyřhrách získal Petr jedno druhé místo v Poděbradech a první místo obsadil na turnaji v Hradci Králové.

Denis Majera, ročník 2009, zvítězil z kraje letních prázdnin ve dvouhře a čtyřhře mladšího žactva na turnaji v Pardubicích. Stejně jako jeho týmoví spoluhráči (E. Hrabalová a M. Podrábský) hájil Denis barvy Královéhradeckého kraje na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Kromě toho nastupuje k turnajům staršího žactva, kde se jednou probojoval do  semifinále a čtvrtfinále ve dvouhře, ve čtyřhře si připsali i turnajový triumf a další účast ve finále.

Několik čtvrtfinálových účastí ve dvouhře mladšího žactva mají ve své sbírce sourozenci  Luca a Nello Práškovi, ročníky 2007 a 2008. Společně navíc získali jedno druhé a tři třetí místa ve čtyřhře.

Mezi největší letní úspěchy Tadeáše Klacka, ročník 2009, bezesporu patří vítězství na právě skončeném turnaji ve dvouhře a čtyřhře v Lázních Bělohradu. Dále byl Tadeáš bronzový ve dvouhře a stříbrný ve čtyřhře v Nové Pace. Stříbro ze dvouhry a bronz ze čtyřhry má i z turnaje ze Dvora Králové.


Tadeáš Klacek.

Ondřej Martinec, ročník 2007, vybojoval na turnaji ve Dvoře Králové stříbrnou medaili ve čtyřhře v kategorii mladšího žactva. Ve zbytku letní sezony hrál Ondra ve vyšší věkové kategorii staršího žactva. Zde je výčet jeho úspěchů: jedna finálová účast a čtyři čtvrtfinálové ve dvouhře, vítězství ze čtyřhry na turnaji v Nové Pace, semifinále v Semilech a Jičíně.

Radost v kategorii baby tenisu rozdává Tomáš Martinec, ročník 2010. Tomík přivezl dvě zlaté medaile z Hradce Králové a jednu z Hořic. Stříbro získal na turnaji ve Dvoře Králové a medailovou sadu zkompletoval bronzem z Hořic.


Tomáš Martinec.

„Rád bych ocenil přístup a snahu dalších hráčů našeho oddílu, jmenovitě J. Havelky, M. Johana, A. Korbela, Š. Soumara, A. Vlčka, S. Vlčkové, A. Poláškové, M. Rothové a mnoha dalších, kteří dělají své první turnajové krůčky a pokouší se tak navázat na úspěchy svých starších a zkušenějších oddílových spoluhráčů,“ uzavřel trenér Libor Davídek.

(bog, lda)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama