Pondělí

4. července 2022

Nyní

22°

Zítra

18°

Svátek má

Gymnastický oddíl Spartaku prověřil kondici v Úpici

4. 3. 2020

Gymnastický oddíl Spartaku prověřil kondici v Úpici 11 snímků
Regionální centrum asociace sport pro všechny Trutnov pořádal poslední únorový den tohoto roku tradiční Zimní pětiboj v tělocvičnách ZŠ Bří Čapků v Úpici. Okresního kola soutěže ve všestrannosti pro rok 2020 se zúčastnilo i 39 závodníků z gymnastického oddílu Spartak Trutnov.

Dokázat, že gymnastická průprava a připravenost se odráží na výsledku v disciplínách, jakými jsou šplh o tyči, skok do dálky z místa, člunkový běh, hod na koš a skoky přes švihadlo, se podařilo všem zúčastněným, nicméně medailová ocenění jsou jen tři.

Zlatou medaili mezi těmi nejmladšími získali Ellen Sáblíková, Radim Plecháč a Ema Metelková. Vybojovat stříbro se podařilo Lilien Slavkové, Anitě Hančové a Pavlíně Hellingerové. Laura Svítková, František Matějka a Beáta  Čermáková si odvezli bronzovou „placku“, čímž uzavřeli bilanci medailí na třech zlatých, třech stříbrných a třech bronzových pro trutnovský oddíl.

Navíc osm sportovců Spartaku (Plecháč, Matějka, Metelková, Hančová, Čermáková, Svítková, Hellingerová a Krejčí) postoupilo do krajského kola soutěže, které se uskuteční 29. března ve městě kamenné krásy Hořicích.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu