Pátek

1. července 2022

Nyní

25°

Zítra

17°

Svátek má

Triumfální návrat s „kilem“ medailí aneb Tanečníci BDAT v Moskvě

28. 3. 2020

Triumfální návrat s „kilem“ medailí aneb Tanečníci BDAT v Moskvě 35 snímků
Takto by ses dal stručně charakterizovat návrat tanečníků Bene Dance Art Teamu Waltera Elscheka z tradičního otevřeného mistrovství Evropy v latinsko-amerických, karibských a standardních tancích světové taneční organizace World Artistic Dance Federation.

Ruští organizátoři pojali letošní konání soutěže, která se konala od 6. do 9. března, opravdu velkolepě v reprezentačních prostorech luxusního hotelu Radisson Collection, patřícího k dominantám moderní části Moskvy.

Svěřenci trenéra Elscheka předvedli skutečně hrdinské výkony v třídenním tanečním „maratonu“ a patřili k nejúspěšnějším účastníkům celé české výpravy. V ohromné mezinárodní konkurenci z dvaadvaceti zemí se začínalo tančit v osm hodin ráno a končilo se před půlnocí. Tančilo se na třech sálech a někdy nebyl čas se ani pořádně najíst nebo si odskočit. Převlékání kostýmů probíhalo i za poklusu při střídání tanečních sálů. Trutnovští tanečníci to zvládli naprosto skvěle. Příprava a hodiny dřiny přinesly zasloužené výsledky.

Sourozenci Natálie (14) a Michael (10) Kramešovi soutěžili v sólových disciplínách. Natka vybojovala mezi více než čtyřiceti soupeřkami na své premiéře ve starší věkové skupině krásné 9. místo. Malý Míša na sebe okamžitě upoutal pozornost všech porotců. Během pár chvil se díky svým neopakovatelným choreografiím stal miláčkem publika a s přehledem vyhrál všechny tance své věkové kategorie. Na jeho počest při vyhlášení výsledků zněla česká hymna. O tomhle klukovi určitě ještě uslyšíme, má před sebou velkou budoucnost.

V sólech startovaly i současně nejúspěšnější tanečnice oddílu Karolína Tučková (13) a Adéla Fajfrová (16) a dosáhly doposud svých nejlepších výsledků. Ze sedmi disciplín se obě probojovaly pětkrát až do finále a Adéla přivezla domů jednu bronzovou a Karolína dokonce dvě bronzové medaile.

 

O tom, že děvčata spolu tvoří především prvotřídní duet, nenechala nikoho na pochybách, i když v tak silné mezinárodní konkurenci si nemůže být nikdo jistý. Holky startovaly teprve podruhé v nejsilněji obsazené ženské kategorii. Se svými soupeřkami, se kterými se utkaly i na nedávném mistrovství světa, svedly strhující podívanou. Z původního přání - obhájit bronz z loňské juniorské kategorie - se stalo neočekávané. V nelítostných soubojích doslova „na tělo“ vybojovaly z osmi tanců sedm finálových účastí a do Trutnova přivezly tři bronzové a tři stříbrné medaile!

O tom, že děvčata nehodlají usnout na vavřínech, svědčí fakt, že už cestou domů vymýšlela, jak se svým trenérem Walterem Elschekem, který k těmto úžasným výsledkům nemalým dílem přispěl, vylepší své sestavy, aby na dalších soutěžích své soupeřky ještě více potrápily.

Všichni tanečníci BDAT Trutnov si zaslouží dík za skvělou reprezentaci České republiky i Trutnova. Poděkování patří i trénérovi za odvedenou práci, celému realizačnímu týmu rodičů, klubu BDAT i finančním partnerům, bez kterých by se tato výprava, jejímž výsledkem bylo bez nadsázky "kilo"medailí, nemohla uskutečnit.

(ltu, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto, video: Lukáš Tuček