Sobota

2. července 2022

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Mládež na přípravném turnaji první, o víkendu startuje extraliga žen

9. 6. 2020

page.Name
Po sedmnácti letech se trutnovské softbalistky o nadcházejícím víkendu vrátí do společnosti elitních českých celků. Družstvo žen SK Horní Staré Město vstoupí do extraligové sezony, kam si vybojovalo postup loni na podzim. V úvodním dvojzápase vyzve v sobotu od 13 respektive 15 hodin zkušený pražský tým Joudrs. V neděli poté ve stejných časech bude hostit Storms Praha.

Zrovna na sobotu také připadá Světový den softballu, takže do Trutnova přijede i předseda softballové asociace Gabriel Waage, který je zároveň i předsedou evropské asociace. Možná se objeví i nějaký reprezentant z mužské části, slavnostní nadhoz provede Král Trutnovinek roku 2019 a úřadující handicapovaný mistr světa ve vrhu koulí Aleš Kisý.

„Máme připravené i nějaké divácké soutěže o drobné ceny. Bohužel větší program, který byl v plánu v dubnu, kdy se mělo původně hrát, vzal za své. Ale konečně budeme hrát. Sice dle rozlosování máme hned na úvod jednoho z nejsilnějších soupeřů Joudrs Praha, ale my se s tím nějak popereme,“ uvedla trenérka a předsedkyně klubu SK HSM Jana Klempířová.

Pokud se do Horního Starého Města v sobotu nedostanete, zápasy můžete sledovat v přímém přenosu na YouTube, protože SK HSM vyhrálo hlasovací facebookovou soutěž o živé vysílání ze zahájení sezony.

Z přípravy mládežnických celků

Přípravný jednodenní turnaj pro žákyně a kadetky nachystal o víkendu oddíl SK HSM ve svém areálu. V sobotu byl turnaj pro tři žákovské týmy - domácí „Horňák“, Eagles Praha a SC Dvůr Králové nad Labem. Hrálo se systémem každý s každým dvakrát, aby se co nejvíc hrálo. Nešlo až tak moc o výsledek, ale o sehrávání týmů, zkoušení různých variant. Díky pandemii COVID 19 začíná soutěž pro mládežnické týmy až v srpnu. V sobotu se hrálo i za deště, děti byly statečné a předvedly skvělé výkony. Díky rodičům dostaly týmy i sladké ceny.

Konečné pořadí: 1. SK Horní Staré Město, 2. Eagles Praha, 3. SC Dvůr Králové nad Labem

V neděli pokračoval víkend turnajem kadetek, kdy se hrálo již za hezkého počasí. Hřiště v Horním Starém Městě přivítalo Blesk Jablonec, Arrows Ostrava a sobotní tým žákyň Eagles Praha. Obzvláště tento tým statečně bojoval proti starším soupeřkám, nezalekl se a opět byly vidět krásné zákroky v poli i odpaly.

Konečné pořadí: 1. SK Horní Staré Město, 2. Arrows Ostrava, 3. Eagles Praha U13, 4. Blesk Jablonec.

(bog, jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv SK HSM