Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Tenista Fiala potvrdil na přeborech svou nadvládu

16. 6. 2020

page.Name
Po dlouhé odmlce způsobené koronavirovou pandemií se ve dnech 13. - 15. června konaly oblastní přebory tenisu všech mládežnických věkových kategorií.

Na dvorcích LTC Pardubice se uskutečnily přebory mladších žáků, kde trutnovskou Lokomotivu reprezentovali Denis Majera, Tadeáš Klacek a Luca Prášek. Ve dvouhře skončil Denis Majera těsně před branami finále a podlehl v semifinálovém utkání F. Dymákovi 2:6 a 0:6. Zbylí dva účastníci nezvládli utkání prvního kola.

Ve čtyřhře získal Denis se svým partnerem stříbrnou medaili, když podlehli ve finále nejtěsnějším možným rozdílem 9:11 v supertiebreaku, který se hraje místo třetí sady. Luca Prášek se probojoval mezi nejlepších osm párů ve čtyřhře.

Mladší žačky se utkaly ve stejném termínu na dvorcích TK Ústí nad Orlicí. Jedinou trutnovskou zástupkyní byla Alena Polášková, která nestačila v prvním kole dvouhry na pozdější semifinalistku A. Šedivou. Stejný osud potkal Áju i ve čtyřhře, ve které se svojí partnerkou nezvládly hned úvodní utkání.

Nejpočetnější zastoupení měl trutnovský klub v kategorii starších žáků, jejímž pořadatelem se stal TOSK Žamberk. Barvy oddílu hájili Martin Fiala, Matyáš Soumar, Adam Sedláček, Petr Javůrek, Miroslav Podrábský a Nello Prášek.

Největší radost svými výkony udělal Martin Fiala (na fotce vpravo), který turnaj ovládl bez ztráty setu ve dvouhře i čtyřhře, čímž potvrdil absolutní nadvládu v kategorii chlapců do 14 let.

Neztratili se ani další tenisté. Adam Sedláček a Matyáš Soumar prošli do čtvrtfinále dvouhry a společně si zahráli semifinále čtyřhry. Petr Javůrek byl mezi nejlepšími šestnácti ve dvouhře a Míra Podrábský ve čtvrtfinále čtyřhry.

V kategorii dorostenců hájil oddílové barvy jediný zástupce - Tomáš Křepinský. Ten v prvním kole dvouhry nestačil na pozdějšího finalistu B. Lukáše. Podobně se mu vedlo i v konkurenci čtyřher, kde se svým partnerem podlehli hned v prvním zápase pozdějším vítězům turnaje, páru D. Rouchal a J. Krejčí.

Aneta Martincová nestačila v úvodním kole přeboru dorostenek na pozdější čtvrtfinalistku S. Válkovou a odešla poražena 2:6 a 4:6. Turnaje se kvůli zranění nemohla zúčastnit nejlepší trutnovská hráčka Simona Křepinská.

Trenéři hodnotí celkově vystoupení trutnovských tenistů kladně a nejvíce ze všeho je těší, že se vše vrací k normálu a děti mohou opět sportovat.

(bog, lda)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu