Sobota

2. července 2022

Nyní

21°

Zítra

23°

Svátek má

Na Kasper Trutnovském kempu bylo opět spoustu nové zábavy i pohybu

21. 7. 2020

Na Kasper Trutnovském kempu bylo opět spoustu nové zábavy i pohybu 55 snímků
Do své druhé poloviny se v neděli přehoupl osmý ročník Kasper Trutnovských kempů a starší účastníci z prvního turnusu, kteří přijeli na letní sportovní tábor pro děti pořádaný Kasper - Swix Teamem, už se vrátili domů.

Na sportovce ročníků 2004 - 2009 čekal opět pestrý týdenní program a stejně jako každý rok se jim místní trenéři a instruktoři z oddílu KST snažili některé aktivity obměnit.

„Letos jsme tak poprvé vyzkoušeli například paddleboardy v kempu na Dolcích, lezeckou stěnu v SVČ, spinning v posilovně Vella Trutnov, spirometrické vyšetření u lékaře Aleše Zlámala a na závěr jsme měli noční orientační běh trutnovským centrem. Za vytrvalostí jsme vyrazili do Teplických skal,“ prozradil výčet nových aktivit pořadatel kempu a hlavní trenér Jakub Opočenský.

Na návštěvu ze známých sportovců za dětmi tentokrát dorazila vytrvalkyně Marcela Joglová, která pohovořila o své cestě mezi světovou běžeckou elitu a o plánech kvalifikovat se na olympijské hry. Mezi mladé sportovce zavítal také Miroslav Petrásek, úspěšný trenér běžců na lyžích generace okolo Lukáše Bauera.

 

První polovina osmého ročníku kempu se vydařila a jeho vedoucí již nyní uvažují o plánech na příští rok. Navíc jsou velmi rádi, že někteří sportovci se do Trutnova opakovaně vrací. Jako třeba holky Veronika Střešňáková z Nového Města na Moravě a Natka Malcová z Velkého Meziříčí, které nevynechaly ani jeden ročník.

„Patří ke stálicím kempu a my doufáme, že příští rok připravíme zajímavý program i pro tyto starší ročníky tak, abychom jim zpestřili letní přípravu, a zároveň si na kempech kvalitně zatrénovaly. Prozatím můžeme prozradit, že budeme intenzivně pracovat na odstartování mezinárodního kempu,“ uzavřel Jakub Opočenský, který už několik let trénuje mládež v Norsku a snaží se o propojení spolupráce s tamními kluby.

(bog, jop)
redakce@trutnovinky.cz
Foto a video: Creative mates