Pondělí

4. července 2022

Nyní

25°

Zítra

23°

Svátek má

Soustředění malých tanečníků zpestřil vítěz StarDance

14. 7. 2020

Soustředění malých tanečníků BDAT zpestřil vítěz StarDance 30 snímků
Tanečníci trutnovského Bene Dance Art Teamu v těchto dnech tráví společné chvíle na tréninkovém kempu. Ale zatímco v minulých letech jezdili na soustředění opravdu všichni společně mimo město, letošní léto je trenér Walter Elschek rozdělil do tří skupin a zůstali na domácí půdě. Minulý týden to byly děti, tento týden mládež a junioři a za týden bude třetí běh patřit párům v nejvyšších třídách B-A-M.

Zázemí pro přípravu prvních dvou kempů poskytla tanečníkům tělocvična zdravotnické školy, kde si jako první letní cvičení užili nejmenší členové oddílu. „Během školního roku se děti, protože jsou začátečníci, učí jednotlivé tance - latinsko-americké, karibské, standardní. Na soustředění se však více věnujeme jiným tanečním průpravám, než s jakými jsme se setkávali během roku,“ prozradil Walter Elschek ve stručnosti, co bylo náplní dětského týdnu.

Na rozsahách a akrobacii tak například účastníci soustředění pracovali s gymnastickou trenérkou a jeden den měli dokonce možnost nahlédnout do umění moderního tance. Do Trutnova totiž přijel Dominik Vodička - vítěz poslední série StarDance, kde tvořil pár s herečkou Veronikou Khek Kubařovou, a bývalý sólista souboru Pražského komorního baletu, jenž v loňském roce získal Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v kategorii Taneční a pohybové divadlo v roli Muže v představení Kytice.

„V divadle jsem teď skončil, takže momentálně se snažím postavit na vlastní nohy a jsem, jak se říká, tanečníkem na volné noze,“ prozradil novinku ze svého života čtyřiadvacetiletý mladík, kterého v Trutnově doprovázela jeho nastávající žena Eliška Nováková. Oba jste spolu například mohli vidět i v pořadu UčíTelka. Během dopoledne si s dětmi nejprve povídali a poté si „střihli“ několik prvků.

„Bylo to pro mě něco výjimečného, protože já teď vyučuji jen latinu a standard a mám toho hodně. Ale říkal jsem si, že by to pro mě mohla být zase nová zkušenost, která mi třeba otevře novou bránu do něčeho, kde jsem zatím nepůsobil,“ poznamenal Dominik Vodička, jenž je čtyřnásobným vicemistrem republiky v latinských a standardních tancích a dvojnásobný účastník mistrovsví světa.

čtěte také:

StarDance mi změnilo život. Uvědomil jsem si, že práce není všechno


A právě z tohoto tanečního období svého života se pojí jeho návaznost na Waltera Elscheka, který ho požádal, jestli by letos přijel jako host na soustředění. „Byl přísný, ale důsledný. Myslím, že nás posunul hodně daleko,“ vzpomínal na dvouletou spolupráci s trutnovským trenérem, kterému dnes na kemp přijela další svěřenkyně z jubilejní desáté řadě StarDance. A to dokonce finalistka. Natálie Otáhalová, kterou jste v televizi viděli po boku herce Matouše Rumla, začínala u Waltera Elscheka v devíti letech a společně došli až k juniorskému titulu mistrů republiky.

Tak schválně, koho ze současných malých nadějí Bene Dance Art Teamu uvidíme za pár let v televizi nebo na stupních vítězů národních šampionátů.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek