Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Týmové soutěže tenistů: starší žáci postupují, dorostenci sestupují

9. 7. 2020

page.Name
Na tenisových kurtech se v červnu každoročně konají soutěže smíšených družstev. Letošní ročník byl do jisté míry velmi speciální, poněvadž vzhledem ke koronavirové pandemii nebylo dlouhou dobu vůbec jisté, jestli se tento velmi oblíbený kolektivní formát, kdy hráči a hráčky nehrají pouze za sebe, ale za své kamarády a kamarádky z družstva a mateřský oddíl, vůbec uskuteční.

Naštěstí soutěže smíšených družstev proběhly a radost tenistům nezkazil ani fakt, že se odehrálo výrazně méně utkání, než tomu bývá za normálních okolností zvykem.

Oddíl TJ Lokomotiva Trutnov měl zastoupení ve všech hlavních věkových kategoriích počínaje družstvem dospělých a konče družstvem mladšího žactva.

Áčko dospělých hájilo barvy klubu v Královéhradeckém krajském přeboru a nejčastěji nastupovalo v sestavě T. Křepinský, H. Sajdak, M. Hrudík, T. Fajfr, F. Syrovátka, T. Orlowská, a E. Köhlerová. V tomto roce, kdy nikdo nepostupoval, ani nesestupoval, sehrálo dvě utkání, ve kterých nestačilo na týmy z Jičína a Nové Paky. V oddíle doufají, že se v příští sezoně po mateřské pauze vrátí zpět velká opora P. Nováková a že se opět začne blýskat na lepší časy.

Dorostenci se utkali po delší odmlce v elitní soutěži O putovní pohár prezidenta ČTS. Již od začátku bylo jasné, že bude velmi složité tuto soutěž udržet i pro příští hrací období, což se nakonec bohužel potvrdilo. Velmi k tomu přispěla i absence nejlepší dorostenky S. Křepinské, které v účasti zabránilo dlouhodobé zranění. Trutnov postupně nestačil na týmy ze Dvora Králové, Pernštýnu Pardubic a Žamberku a tím se naplnil jeho sestup do krajského přeboru. V družstvu dorostu hráli nejčastěji T. Křepinský, J. Fiedler, H. Sajdak, M. Fiala, A. Sedláček, S. Křepinská, N. Nývltová, E. Köhlerová a A. Martincová.

Týmu starších žáků se podařilo zvítězit v Královéhradeckém krajském přeboru a zajistit tím pro příští sezonu účast v nejvyšší oblastní soutěži. Oporami letošního ročníku byli M. Soumar, A. Sedláček, P. Javůrek, M. Podrábský, Š. Zháněl, S. Vlčková a K. Filipová, kteří zvítězili ve všech třech po sobě jdoucích utkáních, když zdolali Kvasiny, Eden a Tenis- Centrum z Hradce Králové.

Velkou radost trenérům letos udělalo áčko mladšího žactva, které se dokázalo udržet v nejvyšší soutěži O putovní pohár prezidenta ČTS i pro příští rok. D. Majera, T. KLacek, L. Prášek, Š. Soumar, J. Havelka, A. Polášková, A. Reichlová a S. Wolfgramm nejdříve smolně podlehli Tesle Pardubice 4:5, aby pak stejným rozdílem venku porazili v rozhodujícím utkání královéhradecký Tenis - Centrum DTJ. V posledním utkání sezony pak v domácím utkání podlehli Edenu z Hradce Králové.

(bog, lda)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Libor Davídek