Pátek

2. června 2023

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

V úvodních závodech trutnovští triatleti nezářili

17. 7. 2020

V úvodních závodech trutnovští triatleti nezářili 60 snímků
Na přelomu června a července se konečně rozběhla triatlonová sezóna a trutnovští závodníci tak mohli zúročit své úsilí z individuálních tréninků karanténního období. Trochu se obávali především plavecké formy, protože kromě ze známých důvodů zavřeného zdejšího bazénu ani počasí příliš nepřálo tréninkům na volné vodě.

Předkrmem byl atraktivní enduro terénní triatlon krajského poháru v Hořicích. Při něm závodníci absolvovali krátké triatlonové tratě hned dvakrát (mladší), resp. třikrát za sebou. Kromě odolnosti v těžkém bahnitém terénu si tak mohli potrénovat přechody mezi jednotlivými disciplínami a také neobvyklý přechod z běhu znovu na plavání. V závodech krajského poháru Trutnováci obvykle dominují a také z Hořic přivezli 10 medailí.

Hlavním chodem začátku sezóny pak byl triatlonový festival v Račicích, který závodníky přesunul na rovinaté silniční tratě kolem veslařského kanálu. Krásný areál i počasí přivítaly opravdu kompletní českou špičku ve všech mládežnických i dospělých kategoriích. Závodilo se nejprve v závodu s intervalovým startem, poté v klasickém hromadném závodě a poslední den také ve štafetách.

Trutnováci v nabitém víkendu nezaznamenali žádný opravdu super výsledek, zároveň však nezklamali a určitě mají do dalších částí sezóny motivaci ke zlepšení. Pro klub je velkou výzvou obhájit nebo i vylepšit celkové šesté místo loňského pořadí klubového hodnocení Českého poháru.

Nejlepšími výsledky v Račicích bylo čtvrté místo Nicol Kirschové a sedmé místo Kateřiny Pitrmanové v intervalových závodech. Jinak trutnovským triatletům příliš pšenka nekvetla. Dorostenci i mladší žákyně byli vesměs seřazeni na začátku druhé desítky pořadí, zaznamenali výborné časy v některé z jednotlivých disciplín, ale žádný skvělý komplexní výkon bohužel nepředvedli. Potěšitelné bylo, že potvrdili rychlou práci v depu, tam se ale závod vyhrát nedá, dá se tam pouze prohrát.

Nejbližšími závody budou domácí terénní triatlon krajského poháru v Dolcích ve středu 22. července, hned v neděli na to pro žáky další díl Českého poháru v Pardubicích a pak už v polovině srpna mistrovství republiky všech jednotlivých kategorií v Příbrami.

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Helena Halamová