Čtvrtek

8. června 2023

Nyní

15°

Zítra

15°

Svátek má

Trutnovský softball v době nouzového stavu

6. 4. 2020

Trutnovský softball v době nouzového stavu 6 snímků
I když kvůli nouzovému stavu nemohou dočasně softbalistky SK Horní Staré Město z pochopitelných důvodů trénovat, příprava na sezónu, kterou se snad podaří zahájit, je v proudu. „Omezeně, ale trénujeme podle možností a schopností,“ hlásí předsedkyně oddílu SK HSM Jana Klempířová.

Hráčky, které jsou zařazeny do tréninkového střediska mládeže, mají své úkoly a plní je doma nebo na zahradě, jak nejlépe mohou. Momentálně pracují zejména na kondici, technice pálení a nadhozu. Souhru v poli si musejí nechat až na hřiště. Nedá se nic dělat. Některé hráčky také pomáhají šít roušky, plné své úkoly do školy a snaží se pomáhat rodičům, jak to jen jde.

„Nechceme, aby po dobu nouzového stavu hráčky úplně na softball zapomněly, hlavně ty mladší, tak se snažíme být i v kontaktu s rodiči a sem tam vymyslet nějakou společnou činnost,“ poukazuje Jana Klempířová.

To se povedlo natočením vtipného videa. Většina mladších hráček se zapojila, natočila svůj díl a pak se vše spojilo dohromady. Pro nejmladší hráčky trenéři vymysleli i výtvarnou soutěž. Tři obrázky, které získají nejvíce hlasů, tak vyhrají. Ale odměnu si zaslouží všichni, kteří se zúčastnili. Vše je možné sledovat na klubových stránkách na Facebooku.

V sobotu 25. dubna chtěl trutnovský oddíl uspořádat na domácím hřišti v Horním Starém Městě Opening day s programem pro malé i velké návštěvníky. „Právě v tento den jsme měli hrát první zápas extraligy žen. Bohužel koronavirus narušil naše plány. Doufáme, že až se vše uklidní a budeme zase schopni sportovat, podaří se nám nějaký náhradní program při domácích zápasech zorganizovat,“ říká Jana Klempířová.

Opatření, která zavedla vláda, mají podle ní smysl. „Když budeme všichni zodpovědní, určitě se co nejdříve ke sportování a běžnému životu vrátíme. Nyní ale nevíme, kdy přesně začneme,“ povídá a doplňuje, že Česká softballová asociace má připravených několik variant. „Předpokládáme, že, i když v upravené formě, zvládneme odehrát regulérní sezonu jak v ženské extralize, tak v superligách kadetek a žákyň,“ uzavírá.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu