Pátek

1. července 2022

Nyní

25°

Zítra

18°

Svátek má

Bouřka ukončila přípravné zápasy softballistek

25. 5. 2020

page.Name
Za proměnlivého nedělního počasí sehrály ženy SK Horní Staré Město svůj první přípravný zápas před extraligou žen. Původně byly naplánovány dva zápasy proti Kotlářka Praha, ale díky silné bouřce musel být ten druhý ukončen ve druhé směně.

První zápas se protáhl, protože se dvakrát nastavovalo. Cílem obou týmů bylo vyzkoušet všechny hráčky, nadhazovačky a zjistit, jak jsou připravené na sezonu. Nestřídalo se proto podle pravidel, ale podle toho, jak bylo potřeba, jakou hráčku kde vyzkoušet. Plánem HSM bylo vidět na „prkně“ všechny nadhazovačky a vyzkoušet na různých postech ostatní hráčky.

Do úvodního zápasu na nadhoz nastoupily ostřílené Jitka Vachková, Petra Bartelová a juniorka Sára Kárníková. Nejprve se duel vyvíjel pro domácí tým velice slibně. Hned Jitka Vachková nepustila žádnou hráčku na metu.

V dohrávce první směny se prosadily pálkařky Vágnerová, Klempířová a Výborná. Vágnerová dostala po čtyřech špatných nadhozech metu zdarma a Klempířová jí dlouhým trojmetovým odpalem do pravého pole poslala pro bod domů. Výborná nic nenechala náhodě a tvrdým odpalem přes třetí metu poslala pro bod Klempířovou. Další pálkařka Derlevová umožnila skórovat Výbornou. Po první směně 3:0, to byl dobrá začátek.

Dařilo se i dál, na nadhozu Jitka Vachková zůstala tři směny, kdy dovolila soupeřkám pouze jeden bod ve třetí směně. Ve čtvrté směně se pak trutnovským podařilo opět třikrát skórovat. Ale hosté v sedmé směně dotáhli na 6:6, takže se muselo nastavovat. Tiebreak je pro někoho oblíbený, pro někoho ne. V tomto zápase o nic nešlo, takže i pro běhání po metách chodily hráčky, které by podle pravidel jít neměly. Ale týmy vyzkoušely i běžce ve vypjatých situacích. Prodlužovalo se hned dvakrát, ale dlouhým odpalem „kotlářské“ hráčky Terezy Hešíkové se podařilo přidat tři body a domácí v dohrávce přidaly pouze jeden bod. Konečný výsledek 7:9 nebyl důležitý.

Do druhého zápasu, nastoupila na nadhoz Tereza Klempířová, byla v plánu Apolena Výborná a Marie Jana Binková. Ale bohužel ve druhé směně přišla bouřka se silným větrem, kdy domácí hráčky musely držet i střídačky (stany), aby neuletěly. Protože se jednalo o přátelská utkání a do začátku sezony není nutné ohrožovat hráčky nějakým prochladnutím či zraněním, dohodlo se o ukončení utkání. Hrálo se vlastně 11 směn z plánovaných 14. Na hlavním rozhodčím se představil Jiří Pril z Kostelce nad Orlicí a na metě Martin Sedláček, začínající rozhodčí, jenž potřebuje odpískat co nejvíce zápasů, aby se vypracoval.

Soupiska SK HSM pro extraligovou sezonu:

#15 Jitka Vachková
#11 Petra Bartelová
#13 Markéta Romanová
#51 Tereza Klempířová
#31 Apolena Výborná
#46 Tereza Derlevová
#21 Pavlína Vágnerová
#22 Dorota Vokatá
#3 Marie Jana Binková
#6 Sára Kárníková
#2 Karolína Berkyová
#9 Anna Binková
#25 Anežka Krajčová
#4 Kateřina Šťastná
#32 Aleksandra Zielińska
#23 Joanna Kopec
#7 Zielislawa Śliwa

Právě poslední tři uvedené polské hráčky jsou momentálně mimo přípravu, protože kvůli pandemii koronaviru nemohou cestovat.

Další příprava proběhne o nadcházejícím víkendu na turnaji v Praze, kde trutnovské hráčky sehrají v sobotu tři zápasy v základní části a v neděli pak dle umístění. Určitě je co pilovat a sehrávat se.

A o víkendu 13. a 14. června se hráčky na všechny fanoušky těší na domácím hřišti v Horním Starém Městě. Sledujte i FB stránky a Instagram klubu, kde bude i odkaz na stream pro ty, kdo nemohou přijet, ale zápas si nechtějí nechat ujít.

(bog, jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv SK HSM