Sobota

2. července 2022

Nyní

13°

Zítra

12°

Svátek má

Kasper - Swix Team připravuje osmý ročník sportovních kempů pro děti

28. 5. 2020

page.Name
Letní sportovní tábor pro děti pod taktovkou trenérů z Kasper - Swix Teamu se v červenci uskuteční podle plánu. Oba jeho turnusy - tedy jak formou s ubytováním, tak příměstskou.

Kempy jsou zaměřeny na všeobecnou přípravu formou soutěží a her. Děti si tak vyzkouší různé sporty jako například atletika, horské kolo, plavání, kolečkové brusle/lyže, orientační běh, gymnastika, aerobik a další aktivity.

Sportovní zázemí malým sportovcům stejně jako v předchozích letech poskytne ZŠ Komenského. K dalším aktivitám pak účastníci kempu využijí zejména lesopark a zázemí na Paradráze.

Termíny kempů:

1. turnus 12. - 18. 7.
(ročníky 2004 - 2009)

2. turnus 19. - 25. 7.
(ročníky 2008 - 2013)

„K osmému ročníku kempů se snažíme připravit program, který si užije opravdu každý nehledě na výkonnost a sportovní dovednosti,“ řekl pořadatel a trenér Jakub Opočenský.

Mimo sportovní aktivity se děti mohou těšit na doprovodný program a nudit se rozhodně nebudou.

Každý rok navštěvují kemp i úspěšní a slavní sportovci. Letos organizátoři dlouho jednali o návštěvě ze zahraničí včetně jednoho trenéra. „Tyto plány jsme však vzhledem k současné situaci v letecké dopravě a případné karanténě museli posunout na další rok,“ poznamenal Jakub Opočenský.  I tak účastníci nepřijdou o besedy s úspěšnými českými sportovci.

Jádro trenérského kolektivu zůstává takřka nezměněno, nicméně jedna až dvě nové tváře se na kempu objeví.

„V současné situaci se těžko plánuje, za jakých podmínek kemp proběhne, a tak prozatím nejsme schopni zodpovědět četné dotazy na různá omezení. Pracujeme s různými alternativami a budeme se snažit zajistit takové hygienické podmínky, abychom minimalizovali případnou nákazu,“ uvedl Jakub Opočenský.

Další informace a přihlášky naleznete ZDE.

(bog, jop)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michael Mráz