Úterý

16. srpna 2022

Nyní

26°

Zítra

28°

Svátek má

Softballová sezona konečně začíná, Trutnov ladí formu na extraligu

22. 5. 2020

page.Name
Po neplánované herní pauze, kterou zavinila pandemie koronaviru, se opět začnou v softballovém areálu SK Horní Staré Město ozývat pálky. Extraligová sezona, která měla začít 25. dubna musela být odložena a dlouho se nevědělo, zda vůbec bude možné odehrát plnohodnotnou sérii zápasů. Ostatně tento problém řeší většina sportovců.

Nakonec padlo rozhodnutí předsednictva České softballové asociace začít s extraligou žen v polovině června, a tak v sobotu 13. června může tedy oddíl žen SK Horní Staré Město přivítat velmi silný a tradiční tým SK Joudrs Praha. Rozlosování není pro domácí tým úplně šťastné, protože hned první dva zápasy nastoupí nováček proti silnému soupeři.

„Ale je to výzva, s kterou se popereme. Míč je kulatý, a když nebudeme dělat zbytečné chyby, nemusí to být tak špatné zápasy. Nesmí nás dostat nervozita a tíha domácího prostředí,“ povídá trenérka a předsedkyně oddílu Jana Klempířová. Tým je podle ní připravené. Trutnov plánuje skloubit dohromady zkušenost otrkaných hráček s dravostí juniorek.

Jarní softballový program v areálu SK HSM

  • 24. 5. přátelské utkání SK HSM a Kotlářka Praha (12:00 a 14:00)
  • 6. 6. přípravný turnaj U13
  • 7. 6. přípravný turnaj U16
  • 13. 6. první kolo extraligy žen SK HSM vs. Joudrs Praha (13:00 a 15:00)
  • 14. 6. druhé kolo extraligy žen SK HSM vs. Storms Praha (13:00 a 15:00)

Hned v neděli pak na utkání s Joudrs navazují další dva domácí zápasy, tentokrát se Storms Praha.

Prvním extraligovým zápasům ale budou předcházet i přípravná střetnutí. První bude se zkušeným týmem SK Kotlářka Praha. Tradiční účastník extraligy, v letošní sezoně hrající druhou softballovou ligu žen, přijal nabídku sehrát přátelský double a do Trutnova přijede již tuto neděli 24. května. Hrát se bude od 12 a 14 hodin. „Potřebujeme to. Je nutné hrát zápasy, i když máme natrénováno,“ říká Jana Klempířová.

Další víkend (30. a 31. května) zamíří hráčky SK HSM na přípravný turnaj Joudrs Cup do Prahy.

Trutnovské družstvo povede v extralize Jana Klempířová, Martin Vachek a Alan Výborný. Na 22. května je plánovaná porada týmu, focení na webové stránky a rozdávání nových dresů. O sestavě vás budeme informovat.

Nejen ženy, ale i mládež, která svou pravidelnou soutěž startuje až v srpnu, se v Trutnově připravuje. Kromě tréninků dohodli trenéři také přípravné zápasy. V sobotu 6. června přijede Eagles Praha a SC Dvůr Králové nad Labem, to budou zápasy v žákovské kategorii, tzn. U13. V neděli 7. června zůstane Eagles Praha a k domácímu SK HSM se připojí ještě SK Jablonec nad Nisou. Tentokrát budou hrát své zápasy kadetky, kategorie U16.

Také tým slowpitche má za sebou již svůj turnaj Amatérské slowpitchové ligy. Nevedli si na začátek sezony vůbec špatně. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji skončili na druhém místě za týmem z Olomouce. Bojovali statečně a prohráli až v prodloužení. Více ZDE.

(bog, jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv SK HSM