Sobota

2. července 2022

Nyní

13°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnovského Draka ovládly domácí týmy

20. 1. 2020

page.Name
Další ročník úspěšného turnaje pro softbalové hráčky do 16 let, Memoriál Lucie Ryšavé, má za sebou SK Horní Staré Město a KZČ Eldorádo Trutnov. Hráčky a hráči softballu a baseballu odehráli za uplynulý víkend 25 utkání.

Hrálo se systémem každý s každým a poté už o umístění. Některé zápasy dopadly celkem jednoznačně, ale některé byly opravdu napínavé. Díky skvělé divácké atmosféře se týmy doslova praly o každý bod.

Pro pořadatele byl velkým překvapením tradiční tým Storms Řepy z Prahy. Pod vedením reprezentačního trenéra národního týmu žen Vojtěcha Albrechta předváděly hráčky skvělé výkony. Dokonce se jim podařilo v základní části porazit účastníka finále Rytíře Trutnov. Dalším velkým překvapením byl tým SC Dvůr Králové nad Labem. Ten dokázali porazit Eagles Praha a tím dostal Rytíře do finále. Hráčky ze Dvora Králové posílí v nadcházející sezoně tým trutnovských kadetek a vypadá to na výborný tým.

Bohužel hned v sobotu se zranila hráčka Eagles Praha, která si při boji o metu vykloubila rameno a musela odjet do nemocnice. Eagles Praha přijeli pouze s devíti hráčkami, ale protože se jednalo o přátelské zápasy, do dalších bojů je posílily hráčky domácího oddílu SK HSM.

Nutno poděkovat všem hráčům za skvělé sportovní chování, trenérům, kteří pomáhali jako rozhodčí a rodičům za pomoc.  Dokonce se do pískání pustil po pauze i Jaromír Seidl, dlouholetý předseda oddílu.

Odchovankyním SK Horní Staré Město se vedlo skvěle. V základní části je dokázali porazit jen Rytíři, takže nezbývalo nic jiného, než je porazit ve finále, a to se podařilo výsledkem 24:14.

Po ukončení v neděli byly kromě celkového umístění vyhlášeny i individuální ceny. Ceny trenérů si odnesly:

 • Anežka Krajčová a Viki Sedláčková (SK Horní Staré Město)
 • Barbora Černá a Beáta Bartoníčková (Pasos Pardubice)
 • Veronika Německová a Aneta Jarolímová (SC Dvůr Králové nad Labem)
 • Kateřina Marková a Nika Peerová (Eagles Praha)
 • Majda Stará a Sára Novotná (Storms Praha)
 • Ella Dědová a Tereza Süssemilchová (Kotlářka Praha)
 • Lukáš Michera a Šimon Tuček (Rytíři Trutnov)

Pořadí turnaje

 1. SK Horní Staré Město
 2. Rytíři Trutnov
 3. Storms Praha
 4. Eagles Praha
 5. SC Dvůr Králové nad Labem
 6. Kotlářka Praha
 7. Pasos Pardubice

Dalším halovým turnajem oddílu softballu SK Horní Staré Město je turnaj pro žákyně do 13 let, hrát se bude 1. až 2. února opět na ZŠ Mládežnická. Další info o oddíle získáte na jeho Facebooku a Instagramu.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Tomáš Pek